Ленінський райсуд Полтави недоступний для маломобільних груп населення – результати моніторингу

Автор: Вікторія Баберя, 9 липня, 15:25

Фото: Ленінський райсуд Полтави недоступний для маломобільних груп населення


До такого висновку дійшли під час перевірки суду у межах реалізації національного превентивного механізму.

Під час моніторингового візиту перевірено умови перебування громадян в суді, забезпечення прав підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю, а також дотримання притиепідемічних заходів, йдеться на сайті омбудсмена.

Перевірку здійснювали регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю ПолтавщинмВірою Яковенко та представниками громадськості Світланою Вінніченко, Іваном Бабіюком.

Ленінський районний суд знаходиться в двох адміністративних будівлях:

  • Перше приміщення розташоване по вулиці А. Кукоби, 37, м. Полтава. У ньому розміщені кабінети суддів, працівників апарату суду та 3 зали судових засідань.
  • Друге приміщення суду розташовано на першому поверсі 9-поверхової будівлі по вул. Панянка, 38, м. Полтава. В цьому приміщенні розміщені 3 зали судових засідань та кабінети суддів. Зали судових засідань обладнані у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та в наявності зали для слухання справ у закритому режимі, достатньо природнього та штучного світла.

У суді вживаються карантинні заходи для запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби. У приміщеннях суду та залах судового засідання проводяться дезінфекційні заходи, в тому числі кварцування та провітрювання.

Разом з тим, моніторинговою групою виявлені окремі недоліки, які потребують вирішення. Зокрема:

  • вимагає суттєвого покращання забезпечення працівників суду засобами індивідуального захисту, оскільки на період роботи працівникам видаються лише гумові рукавички;
  • відсутні камери для утримання підсудних (засуджених) та приміщення для конвою;
  • відсутня кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом;
  • технічні умови приміщення суду не пристосовані для переміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення, де розміщені зали судових засідань.

Виявили недоліки у приміщенні суду

Проблемним питанням є неукомплектованість суддів. Згідно зі штатним розкладом у суді передбачено 9 посад суддів. Тривалий час залишаються вакантними 3 посади судді та 1 суддя відсторонений від виконання посадових обов'язків. Зазначене призводить до порушення розумних строків розгляду справ.

За результатами моніторингового візиту до теруправління Державної судової адміністрації України в Полтавській області буде направлено звіт з відповідними рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

Опублікована: 9 липня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація