«Лікуємо не тільки тіла, а й душі»: У Полтаві презентували добровольчий мобільний шпиталь

Автор: Каріна Тютюнник, 5 жовтня, 09:46

Фото: ПДМШ ім Миколи Пирогова


Учора, 4 жовтня, в приміщенні Полтавської обласної клінічної лікарні ім. В.М. Скліфосовського відбулася презентація Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова – проекту із залучення цивільних медиків до надання меддопомоги в зоні АТО.

Проект реалізує Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» спільно з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та за підтримки Ради національної безпеки та оборони України.

За словами  співзасновника проекту, радника в.о. Міністра охорони здоров’я України Геннадія Друзенка, агітаційний тур презентаціями ПДМШ провели вже в більшості обласних центрів України. Мета презентацій – розповісти про правові засади його діяльності, досягнення, умови участі та роботи медиків-добровольців.

Геннадій Друзенко показує обладнання мобільного шпиталю

За період роботи ПДМШ ім. Миколи Пирогова, шпиталь працював у більш ніж 40 локаціях Донецької та Луганської області, де надав вчасну та кваліфіковану медичну допомогу більше 20 000 пацієнтам, серед яких як військовослужбовці, так і мешканці прифронтових територій.

Мапа присутності мобільного шпиталю (Джерело - www.medbat.org.ua) 

«Через ПДМШ пройшли більше 350 добровольців з усіх регіонів України, це говорить про те, що це джерело української енергії і солідарності між людьми сходу і заходу, півночі і півдня», – говорить Геннадій Друзенко.

На сьогодні, за словами радника, це єдиний медичний проект, що працює в зоні проведення АТО у повній відповідності до вимог українського законодавства. Тож, тим, хто добровільно вирішить стати медиком мобільного шпиталю забезпечать документальний супровід та організаційну підтримку. Також для учасників проекту державою передбачені пільги, вони матимуть змогу отримати посвідчення учасника війни.

Геннадій Друзенко

Наразі 80 медиків отримали статус учасника бойових дій, сотні – учасників війни, 26 відзначені державними нагородами, зокрема троє стали заслуженими лікарями України, 96 – медалями від Міноборони «За сприяння Збройним Силам України», 13 – відзнакою Міноборони – нагрудним знаком «Знак пошани».

«Найкраще УЗІ, найдорожче КТ і найсучасніше МТ без тих, хто вміє його робити – це дроти, залізо, пластмаса, скло. І тому сьогодні не так важливі ліки, не так обладнання, як це було в 14-15 роках, як ті, хто вміє його застосувати», – наголошує Геннадій Друзенко.

Усім, хто має бажання стати добровольцем і допомогти захисникам України, необхідний лише один крок – заповнити онлайн-анкету, яка розміщена на сайті Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

Опублікована: 5 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація