Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – «Укренерго»

Енергетики планують вимикати по одній черзі з графіка погодинних відключень.

Про це повідомили в «Полтаваобленерго» 3 лютого.

«Укренерго» довело ліміт по потужності у Полтавській області з розбивкою по годинах. Максимальний показник досягає 524,96 МВт на початку вечірнього піку споживання, а мінімальні – у години перед світанком. Торік 4 лютого найбільша потужність на Полтавщині становила 875 МВт. 

Ліміт наданої Полтавщині потужності відповідає можливостям виробництва електроенергії в Україні. Енергомережа існує за наступним принципом: скільки електроенергії вироблено, стільки ж має бути в цей момент спожито. Дисбаланс у кілька відсотків спричиняє аварії в системі.

Зменшення або збільшення лімітів для кожної області залежить виключно від загального обсягу виробленої електроенергії. Водночас пропорції її розподілу між областями залишаються сталими.

Для розрахунку граничних обсягів споживання електроенергії кожне обленерго подає в «Укренерго» загальний прогноз споживання по своїй області. Він має враховувати міграційні процеси, переміщення підприємств, зміни в споживанні та середньомісячні температури по регіону. На основі цього оператор системи розраховує у відсотках питому вагу кожної області в загальному обсязі споживання. Вона залежить від кількості населення та промисловості.

Нагадаємо, що для Полтавщини розробляють нові графіки відключень світла на 6 черг.

Loading...