CimVEAMNID6W08eO

Голова виборчого штабу Сергія Капліна Валерій Прядко й очільник обласного штабу Іллі Киви Сергій Чередніченко розповіли, що планують робити для перемоги їхніх лідерів на президентських виборах.

Історично склалося, що Полтавщина стала майданчиком для представників «лівого» фронту. Незважаючи на те, що соціалістичну ідеологію сповідують щонайменше двоє кандидатів у президенти – Сергій Каплін та Ілля Кива, мова про об’єднання не йде. Соціалісти ворогують між собою не тільки регіональному, а й на всеукраїнському рівні. «Ліві» й досі не можуть поділити між собою спадок екс-головного соціаліста України Олександра Мороза, тому наразі на політичний арені існує «Соціал-демократична партія» Сергія Капліна та «Соціалістична партія України» Іллі Киви. Ситуацію ускладнює ще те, що Олександр Мороз сам балотується в президенти.

За різними соціологічними дослідженнями рейтинг кандидатів Капліна й Киви коливається в межах 0,2 – 2%. І хоча соціалісти не є фаворитами передвиборчих перегонів, проте вплив кожного з них на полтавський регіон беззаперечний.

Тому ЗМІСТ вирішив дізнатися, хто представлятиме Сергія Капліна й Іллю Киву на виборах, та на кого, можливо, вони покладатимуться в області у разі перемоги.

«Соціал-демократична партія»

Валерій Прядко – керівник Полтавського обласного виборчого штабу Сергія Капліна. Його заступники – помічник нардепа Капліна, адвокат Сергій Рекотов і депутат Полтавської міськради, голова фракції «СДП» Юрій Синяк.

Валерій Прядко (Джерело - fb-сторінка Валерія Прядко)

За словами Прядка, Рекотов займається юридичними питаннями, а Синяк веде «польову роботу»: відповідає за агітацію, виборчі комісії тощо. Наразі в облштабі Капліна працює 6 людей: сам Прядко, його заступники і троє юристів, які готують документи на вибори.

Кампанія Капліна фінансується з виборчого фонду кандидата, запевнив Прядко. Він додав, що всі члени облштабу працюють виключно на волонтерських засадах, тому не доречно говорити про фінансування із «сторонніх» каналів, оскільки, на переконання Прядко, їх немає. Він підкреслив, що сам особисто поклав на рахунок партії 50 тисяч гривень.

Щодо представництва довірених осіб на виборчих округах, то Валерій Прядко повідомив, що вже подав Сергію Капліну відповідний список. Наразі ситуація по округам наступна:

 • 144-й округ – депутат Полтавської міської ради, голова фракції «СДП» Юрій Синяк;
 • 145-й округ – помічник народного депутата Капліна Сергій Рекотов;
 • 146-й округ – депутат Кременчуцької районної ради Віталій Буленко;
 • 147-й округ – депутат Полтавської обласної ради Костянтин Кірпосенко;
 • 148-й округ – депутат Лубенської міської ради Євгеній Алєксєєв;
 • 149-й округ – народний депутат Артем Вітко;
 • 150-й округ – депутат Горішньоплавнівської міської ради, голова фракції «СДП» Олександр Плескач;
 • 151-й округ – депутат Чорнухинської районної ради, голова фракції «СДП» Станіслав Борсук.

Керівник облштабу зауважив, що на виборах йому допомагатиме більше двохсот депутатів різних рівнів, а також партійці, яких на сьогодні близько тисячі. Прядко пояснив, що депутати й партійці «СДП» вмотивовані плідно попрацювати на виборах, оскільки це підвищить їхні шанси в 2020 році перемогти на місцевих виборах.

Прядко зазначив, що «СДП» ще не проводила власні соціологічні опитування щодо підтримки кандидата Капліна в області. Проте, підсумовуючи інші соцдослідження й аналізуючи «різні джерела», Прядко сподівається, що Полтавщина віддасть його лідеру не менше 12% підтримки. Найбільше голосів керівник облштабу сподівається отримати на 144-му і 145-му округах. Також партієць покладається на 151-ий округ (Лохвиця), оскільки це, на думку Прядка, базовий регіон соціалістів: минулого року «СДП» виграла вибори до Лохвицької міськради та ОТГ.

Також Прядко очікує отримати високі показники в Кременчуці.

Тиск адміністративної вертикалі Порошенка керівник облштабу наразі не відчуває. Проте він додав, що час від часу в районах фіксують елементи, які схожі на тиск, але Прядко ще перевірятиме цю інформацію.

Також партієць пояснив, чому його лідер висунутий кандидатом від «Соціал-демократичної партії», а не «Соціалістичної партії України», на яку Каплін також претендує. За словами Прядка, більшість членів класичної «СПУ» перейшли до «СДП»: наприклад, Микола та Сергій Жук. Прядко наголосив, що «старі» партійці «СПУ» з Лохвиці, Зінькова, Гребінки та Кобеляцького району відмовились співпрацювати з Іллею Кивою.

Керівник облштабу додав, що співпраця «СДП» із новою «СПУ» – неможлива:

«Кива та його люди захопили партію, печатку. Ми ніяк із ними не співпрацюємо й не будемо, тому що для нас цієї партії (“СПУ” – прим. автора) не існує. А “СДП” – це наша партія, ми її разом із Сергієм Миколайовичем створювали на Полтавщині. Також ми активно почали співпрацювати з нашими європейськими колегами».

Валерій Прядко повідомив, що «СДП» комунікує з Олександром Морозом та його новоствореною «лівою» партією, але конкретна співпраця між ними планується вже на парламентські вибори. Він додав, що між його командою та представниками «Партії зелених України» є усна домовленість про підтримку Сергія Капліна. Вірогідно, із «зеленими» соціалісти разом підуть на майбутні парламентські вибори, спрогнозував Прядко.

Також Валерій Прядко не обійшов і головну передвиборчу тезу свого лідера – знизити ціну на газ у 4 рази. На переконання Прядка, це реально зробити, якщо «окремі люди» перестануть на цьому заробляти. Прядко вважає, що ціна на газ повинна бути в районі 2 – 2,5 тисяч гривень.

Наостанок керівник облштабу повідомив, що Сергій Каплін не розглядає посаду мера Полтави. Для цього, наголосив Прядко, є кандидатура Олександра Шамоти.

«Соціалістична партія України»

Обласний виборчий штаб Іллі Киви очолив екс-депутат Полтавської міської ради, голова обласної організації «Соціалістичної партії України» Сергій Чередніченко. Його заступник – керівник Полтавської міської організації «СПУ» Дмитро Герасименко.

Сергій Чередніченко (Джерело - fb-сторінка Сергія Чередніченка)

Чередніченко розповів, що в облштабі «СПУ» зараз працює близько 20 людей. У кожного з них, пояснив Чередніченко, є свої напрями діяльності: робота з ТВК, ОВК, розміщення й поширення агітації тощо.

Голова облштабу запевнив, що фінансування кампанії Киви відбувається виключно членами команди «СПУ». Чередніченко переконує, що виборчий фонд кандидата Киви відкритий та прозорий: як приклад соціаліст наводить, що сам планує внести до фонду 200 тисяч гривень.

Щодо довірених осіб на виборчих округах, то Чередніченко зазначив, що списки по ним ще формуються, і за кілька днів на сайті Соцпартії вся інформація буде оприлюднена. Але попередньо по округам буде наступна картина:

 • 144-й округ – керівник обласної організації «СПУ» Сергій Чередніченко;
 • 145-й округ – керівник міської організації «СПУ» Дмитро Герасименко;
 • 146-й округ – адвокат, партієць «СПУ» Олег Биков;
 • 147-й округ – член громадської ради при Миргородській райраді, голова ММГО інвалідів по зору «ЗІР» Євгеній Хрустальов.

Інформація по представникам на інших округах ще уточнюється, наголосив керівник облштабу.

Сергій Чередніченко запевнив, що є чимало симпатиків Іллі Киви, які готові допомагати йому під час виборів, проте соціаліст не зміг назвати їх кількість.

До того екс-депутат додав, що наразі рейтинг Іллі Киви по області близько 2%. І, запевнив Чередніченко, 1 квітня, після підрахунку всіх голосів стане відомо, де його команда «недопрацювала», а де навпаки, зробили все, що могли. На думку соціаліста, у «СПУ» є позитивна динаміка, і особистий рейтинг Киви також росте, переконаний Чередніченко.

Також він не виключає співпрацю з соціалістичними силами, проте, наголошує Чередніченко, існує багато шахраїв, які «прикриваються» соціалістичними гаслами. До прикладу Чередніченко наводить ситуацію з реєстром політичних партій, де керуючим «СПУ» зазначено Іллю Киву, а Сергій Каплін зі свого боку продовжує претендувати на «СПУ»:

«У Реєстрі Кива – голова партії. У нас двері відкриті для всіх соціалістів, але домовлятися з людьми, які підписувались від імені “СПУ”, а потім балотуються від іншої партії… ми це принципово не сприймаємо. Щодо Олександра Мороза, то двері нашої партії для нього відкриті, але такі рішення приймаються не на рівні обласних осередків. Я всім соціалістам Полтавщини казав, що Каплін – шарлатан. Той же Степан Бульба повірив Капліну та його обіцянкам, а потім розчарувався. В Україні завжди так – кожен хоче стати окремим гетьманом».

Наостанок Чередніченко наголосив, що особисто відчуває тиск від адміністративної вертикалі Порошенка й правоохоронців. На переконання Чередніченка, прокуратура тисне на нього по сфабрикованим справам. До того соціаліст відкинув усі звинувачення щодо його співпраці з екс-мером Олександром Мамаєм:

«Я можу пройти поліграф. Гарантую 100%, що не брав від Мамая жодної копійки. Я його особисто знаю з 1996 року, ще коли ми займалися комерційною діяльністю. Це – політика: сьогодні співпрацюєш, а завтра – ні. Я буду в союзниках хоч із чортом лисим, аби наше місто розвивалося. Якщо завтра по беззаконню садитимуть до тюрми Шамоту – я також буду йому допомагати і виступатиму на його підтримку».

Раніше ЗМІСТ розповідав про керівників полтавського обласного виборчого штабу кандидатів Анатолія ГриценкаЮрія БойкаАндрія СадовогоВолодимира Зеленського, Руслана Кошулинського та Олега Ляшка.

Loading...