МАФ Шредінґера. На сесії продовжили оренду тимчасовим спорудам, яких немає

Автор: Каріна Тютюнник, 15 вересня, 12:14

Депутати більшістю голосів погодили продовження договорів оренди для більше 70-ти тимчасових споруд. Проте кілька з них досі є причиною судових спорів, а деяких взагалі немає в природі.

Згідно з проектом рішення, 45-м «кіоскам» продовжать оренду на п'ять років. Серед них славнозвісні МАФи напроти Універсаму «Полтава», навколо яких навесні розгорнулися акції протесту. Зараз справа в суді та чекає на результати судової експертизи. Саме тому, на думку фахівчині Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка виступила на профільній комісії, давати погодження наразі не можна.

Тимчасова споруда біля універсаму (Джерело - hromadske.poltava.ua)

Євген Дикань, голова ради підприємців, зазначив, що рішення експертизи вже є, тому вважає, що ніщо не заважає ухвалі депутатів. Сама споруда, за документами – 11 кіосків ФОП Бараннікової, ФОП Хоменко і ФОП Яремчука, недобудована, однак роботи, попри заборону суду, продовжувалися влітку.

Також на п'ять років вирішили продовжити оренду для кіосків за адресою вул. 23 вересня, 11. Наразі ці конструкції також недобудовані.

Недобудовані МАФи по вул. 23 вересня,11 (Джерело - hromadske.poltava.ua)

На комісії з земельних питань депутат Вадим Ямщиков запропонував виключити зі списку кіоски ФОП Зінченко й ФОП Муравенко за адресою вул. Шевченка, 23. П'ять кіоски мали розміститися вздовж огорожі обласної лікарні – як зазначив начальник управління містобудування Микола Шевельов, перший дозвіл вони отримали у вересні 2016-го року, тобто майже рік тому. Тепер дозвіл добігає кінця, а споруди й досі не розмістили.

Вхід до обласної лікарні

На сесії депутат Вадим Ямщиков запропонував не погоджувати проект рішення і виключити його з порядку денного, оскільки Полтава буде схожа на базар, якщо розташувати там тимчасові споруди.

«В нас діє в місті Полтава комплексна схема, де є зони: зона А, зона Б, є погодження з 2013 року більше в цих зонах ми ставити нічого не можемо, хоч є мораторій, хоч нема мораторію», – наголосив депутат.

Корпус не прийняв його пропозицію, «за» проголосували лише 9 депутатів.

Вадим Ямщиков

Тимофій Гайовий у свою чергу заявив:

«Якщо, шановний колега, Ви виносите якісь доповнення, то трошки глибше вивчайте цю проблему. На території обласної лікарні немає буфетів, там є столова».

Тимофій Гаєвий пояснює ситуацію

Депутат Дмитро Сенчакович вніс пропозицію вчасно публікувати додатки до проектів рішень містобудівної документації та подавати їх в електронному вигляді:

«Все одно Ви вимагаєте від забудовників певну документацію, попросіть їх хай вони в електронному вигляді Вам подають як буде виглядати ця тимчасова споруда і де вона зараз знаходиться. Частини з них не існує, люди їх ще не побудували, а ми вже повинні продовжувати дозвіл».  

Олександр Мамай заявив, що чекали на будівництво рік, поки керівництво лікарні погодить це рішення:

«Саме керівництво обласної лікарні погодило це, чому ми й не будували рік, рішення видано майже рік тому, це рішення вступило в силу, тому ми й чекали погодження. Жодного буфету немає на території».

У результаті депутати прийняли рішення щодо дозволу на розміщення тимчасових споруд, «за» проголосував 31 депутат.

Опублікована: 15 вересня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація