qTwi4JDlkbfOOl6h

Управління освіти міськвиконкому остаточно визначилося з переможцем у тендері на поставку новорічних подарунків. Ним став приватний підприємець, котрий до цього не брав участі в жодній публічній закупівлі. Фізична-особа підприємець Ігор Каленіченко виграв тендер на поставку наборів цукерок серед 13 інших претендентів. Щоправда, до цього Управління освіти відхилили пропозиції чотирьох учасників торгів. 30 жовтня 2017, за […]

Управління освіти міськвиконкому остаточно визначилося з переможцем у тендері на поставку новорічних подарунків. Ним став приватний підприємець, котрий до цього не брав участі в жодній публічній закупівлі.

Фізична-особа підприємець Ігор Каленіченко виграв тендер на поставку наборів цукерок серед 13 інших претендентів. Щоправда, до цього Управління освіти відхилили пропозиції чотирьох учасників торгів.

30 жовтня 2017, за результатами торгів, переможцем тендеру мала стати ФОП Куцина А. Ю. з ціною 1 415 348 грн. Але пропозицію відхилили у зв’язку з тим, що учасник процедури закупівлі надав аналогічний договір поставки не за предметом закупівлі. Хоча виникають сумніви стосовно справедливості такого рішення, адже, згідно з документами, підприємниця виконувала аналогічний договір, а саме, поставляла кондитерські вироби (кондитерські набори).

Наступними претендентами на перемогу стали ФОП Сергієнко В. І. та ФОП Мазаратій Н. І. Їхні пропозиції відхили через те, що підприємці збиралися поставляти цукерки з жировою начинкою поміж шарами вафель, а Замовник вимагав цукерки з начинкою праліне. Пропозицію «Укр снек продакш» відхилили через невідповідність аналогічного договору предмету закупівлі: наданий підприємством документ стосувався фасування напівфабрикатів, а не поставки цукерок.

Наступною Управління освіти розглянуло пропозицію ФОП Каленіченко І. А. Згідно з даними сервісу Prozorrо, за 7 років підприємницької діяльності він жодного разу не брав участі в інших тендерах. 

Очікувана вартість закупівлі складала 2 665 440 грн. Ігор Каленіченко спочатку запропонував 2 390 011 грн, а потім знизив ціну до 1 550 398 грн. Згідно очікуваної вартості, один подарунок мав коштувати 90 грн, згідно первинної пропозиції ФОП Каленіченко – трохи більше 80 грн,  згідно остаточної – 52,35 грн. З чим пов’язане таке суттєве зниження ціни, а саме майже на 45%, не зрозуміло.

Зв’язатися з Ігором Каленіченком не вдалося – підприємець не вказує свій номер телефону в документах, а коли ми зателефонували до «Компанії Крок», нас спочатку попросили почекати, а потім не змогли дати чіткої відповіді, чи працює в них така особа. Начальниця Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Леся Марталішвілі прокоментувала ситуацію наступним чином:

«Ви знайомі з законодавчими вимогами до тендерів? Те, що ви мене питаєте, робиться у відповідності до діючого законодавства».

Як випливає з поданої документації, підприємець безпосередньо пов’язаний з іншим учасником тендеру – ТОВ «Крок». Ігор Каленіченко орендує складське приміщення у цієї компанії, роботи по навантаженню та розвантаженню виконуватимуть працівники цієї компанії. Договір перевезення продукції також укладений з ТОВ «Компанія Крок». Більше того, якісні посвідчення, які надав ФОП Каленіченко у своїй тенденрній пропозиції, були виписані на «Компанію Крок».

Також на своїй Фейсбук сторінці Ігор Каленіченко вказує, що працює в «Компанії Крок». Згідно зі штатним розписом товариства станом на 2016 рік, Каленіченко обіймав посаду начальника відділу логістики, а 9 його працівників були в штаті ТОВ «Компанія Крок».

"Спільні" працівники ФОП Каленіченко і "Компанії Крок"

Виникає питання, чи дійсно ФОП є активним учасником ринку і займається діяльністю у зазначеному напрямку, чи існує лише на папері. З точки зору закону, формально – це не корупція. Але, все одно, це порушення правил економічної конкуренції. Згідно з Податковим кодексом України,  підприємець Каленіченко та ТОВ «Компанія Крок» є пов’язаними особами. А відповідно до ст. 17 закону України «Про публічні закупівлі», Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, котрий є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі. 

На наше прохання пояснити, чи перевіряв тендерний комітет учасників закупівлі на пов’язаність між собою, Леся Марталішвілі попросила надіслати питання на електронну пошту для погодження, після чого вона зустрінеться з журналістами. Ми надіслали відповідний запит до Управління освіти. Щойно ми отримаємо відповідь на питання, інформація буде оприлюднена на сайті Зміст.

Loading...