Вакцинація у Полтаві
Вакцинація у Полтаві

Фото – Полтавська ОДА

Так хочуть знизити навантаження на лікарів та розширити можливість проведення щеплень у тимчасових пунктах вакцинації.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України 13 жовтня. Відповідні зміни підготували до наказу МОЗ від 16 вересня 2011 року №595 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень».

Згідно зі змінами, виконувати вакцинацію без участі лікаря планують дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство». 

Дозволити ухвалювати рішення про вакцинацію без лікаря середньому медперсоналу можуть за умови проходження спеціальної  підготовки з проведення щеплень, а також надання невідкладної допомоги в разі виникнення серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо). 

Передбачають, що перед вакцинацією люди зможуть вирішувати чи погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря, чи звернутися отримати консультацію лікаря перед вакцинацією. Окремо також визначать перелік станів та ситуацій, за яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим. 

У МОЗ повідомляють, що практика виконання щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря поширена в багатьох країнах, зокрема США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі.

Нагадаємо, що МОЗ запровадило обов'язкову вакцинацію деяких категорій професій. Його планують розширити.

Loading...