Менше перевірок, більше приписів: для забудовників підготували нові правила

Автор: Аліса Куценко, 9 листопада, 12:00

Фото: Менше перевірок, більше приписів: для забудовників підготували нові правила (Джерело - ЗМІСТ)


 

Про впровадження дієвого контролю нових будівництв розповіла Олена Морозова, директорка департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції на регіональні нараді у четвер, 7 листопада.

Присутнім архітекторам та забудовникам пояснили, як запропонована концепція покращить співпрацю з державою та інвесторами.

«Наприклад, є багатоквартирна забудова. Часто замовники ухиляються від планових перевірок, допускають відхилення від проектних рішень, і ми це виявляємо тоді, коли об’єкт добудований і готовий до введення в експлуатацію. Тому ми підготували нову концепцію – поетапний огляд виконання робіт замість планових перевірок».

Поетапний огляд відбуватиметься під час трьох циклів: після зведення фундаменту, після зведення каркасу, стін і перекриття, і третій – це мережі й оздоблення. Очікується, що забудовник сам запрошуватиме на огляд представників новостворених органів будконтролю, щоб ті проаналізували якість проведених робіт. Вони, в свою чергу, будуть надавати рекомендації, як усунути виявлене порушення. Штрафи, звичайно, залишаться, але тільки якщо забудовник не захоче виправляти порушення.

Менше перевірок, більше приписів: для забудовників підготували нові правила   

«Для бізнесу запропонована концепція означає спрощення містобудівної діяльності, бо головна мета – не оштрафувати, а запобігти порушенню, усунути порушення ще на етапі будівництва. Для громадян, які інвестують в новобудову – захищеність інвестицій та контроль за якістю виконання робіт», – переконана Олена Морозова.

Чиновниця нагадала присутнім, що з червня 2017 року відбулися зміни в деяких законодавчих актах щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності, що докорінно змінили всю дозвільну систему. Одним з нововведень було скасування категорій складності та поява класів наслідків. Так, класи наслідків характеризують рівень потенційної небезпеки для життя і здоров’я людей, які перебуватимуть (постійно чи періодично) на об’єкті або знаходитимуться зовні. Згідно новим державним будівельник нормам, всі будівництва тепер діляться на:

  • об’єкт з незначними наслідками (СС1): житлові будинки вище 4-х поверхів,
  • об’єкт із середніми наслідками (СС2): житлові, громадські й багатофункціональні будівлі заввишки 100 м, об’єкти важкої, нафтохімічної та металургічної промисловості, мости і тунелі протяжністю менше 1000 м, вокзали, готелі, гуртожитки;
  • об’єкт зі значними наслідками (СС3): житлові будівлі заввишки понад 100 м, пам’ятки культурної спадщини та об’єкти підвищеної небезпеки з рівнем можливої небезпеки для понад 400 осіб.

«Планується, що будівництво з незначними класами наслідків (СС1) будуть повністю переведені на спрощену систему – повідомлення, а СС2 і СС3 – переведені на отримання дозволів», - зазначила Олена Морозова.

Концепція запропонована Державною архітектурно-будівельною інспекцією, і чиновниця сподівається, що її підтримують у Верховній Раді.

Що стосується незаконних добудов, то Олена Морозова зазначила, що тут все залежить від правоохоронних органів та судової влади. По одному з таких кричущих випадків – ремонту даху, який несподівано перетворився на дві квартири прямо на даху 5-типоверхівки по вулиці Чорновола, 10, - наразі чекають відповідь від поліції.

Менше перевірок, більше приписів: для забудовників підготували нові правила

Нагадаємо, також очікується рішення по ще одній незаконній добудові до пам’ятки загального значення Будинок дворянського зібрання (колишній кінотеатр Котляревського).

Опублікована: 9 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація