Міська влада виділила півмільйона гривень на знесення незаконних споруд у Полтаві

Автор: Віталій Крицький, 30 листопада, 14:29

Депутати одноголосно підтримали виділення додаткових коштів на демонтаж незаконних споруд у місті на 2018 рік.

Згідно із затвердженими змінами, до закладених 70 тис. грн міська влада додала суму в 500 тис. грн.

Ще на початку сесії підприємці-власники МАФів намагалися зняти питання із розгляду сесії. Та заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко виступив із пропозицією залишити його, адже закладені кошти підуть не лише на прибудову до кінотеатру Котляревського, а й на інші незаконні споруди:

«Там, де дозволи на МАФи були видані на 60 кв. м, а поставили споруди удвічі більші за розміром – це будемо демонтувати. З понеділка будемо збирати круглий стіл з підприємцями, поліцією, представниками влади і вирішувати питання. Поки що Інспекція з благоустрою демонтувати нічого НЕ БУДЕ».

Загалом же, контролювати рішення буде депутатська комісія з питань містобудування та архітектури.

«Хочу запевнити, що ми ні в якому разі не витрачаємо бюджетні кошти. Гроші виділяються не на боротьбу із підприємцями, а саме на демонтаж незаконних забудов. І всі кошти, які витратяться на знесення будуть повернуті до бюджету самими підприємцями. Зазначу, що ми наводимо порядок в цьому секторі. У майбутньому в регуляторних актах будуть нові, чіткі правила на дозвіл на встановлення тимчасових споруд», – пояснив депутат Вадим Ямщиков.

Під час розгляду питання Олександр Чепурко запропонував дати доручення керівникам профільних управлінь для того, щоб вони надалі підготували документи із переліком МАФів, які встановлені в місті без дозвільних документів. Також чиновник запропонував провести повний аудит і з’ясувати, які МАФи надають робочі місця, і в яких працюють самі підприємці, а які існують як бізнес і просто здаються в оренду.

Депутат міськради Дмитро Сенчукович ще раз пояснив, що кошти закладаються для того, якщо доведеться демонтувати тимчасову споруду. Зносити ж без відома підприємця її ніхто не буде.

«Якщо споруда стоїть з порушенням, то в підприємця буде термін або на усунення порушень, або самостійний демонтаж».

Додамо, що на сесії також ухвалили рішення про скасування дозволу на розміщення ФОП Обломієву Богдану Ігоровичу павільйону «Космолот», поряд із зупинкою громадського транспорту «вул. Героїв-чорнобильців».

Зазначимо також, що 24 жовтня Інспекція по контролю за благоустроєм вручила ТОВ «Старнайт» припис на демонтаж незаконної добудови до пам’ятки національного значення Будинку дворянського зібрання (колишній кінотеатр Котляревського). Проте, власники подали до суду та намагаються визнати прибудову законною. Перше підготовче судове засідання по справі призначили на 4 грудня о 14:30 в Полтавському окружному адмінсуді.

Опублікована: 30 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація