Місто може отримати у власність близько 40 гектарів землі полтавського військового аеродрому

Автор: Віталій Крицький, 12 жовтня, 13:56

Фото: Місто може отримати близько 40 гектарів землі полтавського військового аеродрому


На цих землях наразі розташовані дачні кооперативи «Калина», «Браїлки», «Сокіл» та старе кладовище.

У четвер, 10 жовтня, У Полтавській міській раді на земельній депутатській комісії розглянули звернення полтавця Юрія Костенка щодо статусу земельної ділянки, на якій розміщено обслуговуючий кооператив садівничого товариства «Калина».

Пригадаємо історію садівничих кооперативів у авіамістечку. Так, кооперативи «Калина», «Браїлки» та «Сокіл» були створені протягом 60-70 років минулого століття. На цих земельних ділянках поблизу авіабази та селища Рибці господарювали військовослужбовці, яким командири військових частин надавали землі для садівництва. З часом військові самочинно почали зводити приватні будинки.

 Землі полтавського військового аеродрому

Як повідомляло видання «Коло», у 2003 та 2006 роках начальнику військової комендатури надавали приписи звільнити надані садівникам землі. Тоді справа не пішла далі обговорення й колишні військові службовці авіаційної комендатури продовжували обробляти земельні ділянки.

Землі полтавського військового аеродрому

У 2010 році полтавська громада ініціювала звернення до міської влади із проханням розпочати процес передачі садових ділянок та частини земель військової частини А2673 (військове містечко № 38) до комунальної власності міста. На звернення тодішнього міського голови Андрія Матковського у Міноборони відповіли, що на земельну ділянку, до складу якої входять і дачні кооперативи, не виготовлена технічна документація.

Кошти на її виготовлення у Міністерстві були не передбачені. У свою чергу Міністерство запропонувало виготовити документи коштом місцевого бюджету. Відтак процес передачі зазначених земель оборони зупинився і до нього більше не поверталися.

Вхід з вулиці Кучеренка

Землі полтавського військового аеродрому

У 2013 році військова прокуратура намагалася через суд повернути землі у користування Міністерству оборони. За інформацією «Gazeta.ua», тоді на ділянках загальною площею 39 гектарів вели господарство 800 сімей військовослужбовців. Частина дач прилягала майже до злітної смуги військового аеродрому.

Військових звинуватили у самозахопленні землі. У прокуратурі пояснювали, що навіть самі члени кооперативу не можуть розділити між собою ділянки городів. Тодішній заступник полтавського прокурора з нагляду за дотриманням законів у воєнній сфері Денис Бондарець запевняв, що кооперативи по суті є спілкою садоводів, але це не надає їм права на землекористування.

Наразі територія обслуговуючого кооперативу садівничого товариства «Калина» відповідно до Публічної кадастрової карти України входить в межі сформованої земельної ділянки по вулиці Засядька, 1 площею 707,6 гектара з цільовим призначенням «Для розміщення та постійної діяльності ЗСУ».

10 жовтня на засіданні земельної комісії власник будинку в кооперативі «Калина» Юрій Костенко розповів, що у 2008 році БТІ оформило «Калину» і документи на його дім, але вже 30 років Костенко не може оформити документи на земельну ділянку. Подібна проблема й у його сусідів по кооперативу.

Юрій Костенко

Начальник земельного управління міськвиконкому Юрій Трегубов підтвердив, що це питання давно зависло у повітрі, адже ці землі належать Міністерству оборони. Крім як вилучення цих ділянок і передачу в комунальну власність міста інших шляхів розв’язання проблеми немає. Трегубов нагадав про рішення міськради від 31 травня 2010 року, у якому вона погоджується прийняти землю у свою власність.

Начальник військового квартирно-експлуатаційного відділу В’ячеслав Камзист повідомив, що вони готові провести поділ землі й вжити заходів щодо передачі міській раді близько 40 гектарів земель. Це і три кооперативи, і старе кладовище. Військовий пояснив, що це питання залежить від оперативності Міноборони й Кабміну.

Зі свого боку депутатська комісія також рекомендуватиме, щоб КЕВ просив Міноборони передати землі в комунальну власність міста на основі рішення міськради у 2010 році.

Землі полтавського військового аеродрому

У підсумку: якщо питання пройде через Міноборони й Кабмін, Полтава може отримати близько 40 гектарів вільних земельних ділянок, які теоретично можна використати під забудову. А люди, які вже мають там свої ділянки, зможуть їх офіційно зареєструвати.

Звісно, якщо питання знову не повисне через небажання міської влади або держави профінансувати розроблення технічної документації.

Довідка

Військовий аеродром в Полтаві заснований у 1924 році. У післявоєнному СРСР на аеродромі базувалися важкі та стратегічні бомбардувальники. На час розпаду СРСР це були Ту-22М3. На авіабазі Полтава базувався 185-й гвардійський важкий бомбардувальний авіаполк. У лютому 2015 року на аеродромі засновано 18-ту окрему бригаду армійської авіації.

Опублікована: 12 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація