Місто та область не можуть визначити, хто прибиратиме від снігу полтавський відрізок траси Київ – Харків

Автор: Віталій Крицький, 11 грудня, 12:42

Фото: Полтавський відрізок траси


Міська й обласна влада розглядають можливість спільно утримувати ділянку траси Київ – Харків у межах Полтави під час зимового періоду, але при цьому ніхто не хоче визнавати дорогу своєю.

У вівторок, 10 грудня, на нараді з головою Полтавської ОДА щодо підготовки до зимового періоду начальник відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг Агентства місцевих доріг Владислав Чичкань відзвітував про готовність підприємства до роботи взимку.

Чичкань розповів, що одна з проблем, з якою зіштовхнулося підприємство, було прибирання дороги загальнодержавного значення Київ – Харків – Довжанський в межах Полтави (вулиці Харківське та Київське шосе) під час снігопаду минулого тижня:

«У нас було єдине питання щодо проблемного очищення цієї ділянки траси. Місто вважає, що якщо ми виконуємо ремонтні роботи, то, відповідно, повинні чистити та утримувати дорогу. Хоча ніякого договору про передачу її на обласний баланс немає».

Посадовець зауважив, що проблема була тільки на початку снігопаду, а далі комунальна техніка все ж таки зреагувала та почала прибирати.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко охарактеризував прибирання траси Київ-Харків у межах Полтави від снігу як «складне питання, що зависло в повітрі»:

«У нас є бачення, що ми не повинні її прибирати. У свою чергу область також вважає, що не повинна. Ця частина траст не перебуває на балансі міста, адже було рішення Полтавської міської ради про передачу земельної ділянки в державну власність. Однак усе ж таки я впевнений, що найближчим часом ми домовимося про співпрацю».

На переконання Чепурка, дорогу від снігу має чистити Агентство місцевих доріг і Служба автомобільних доріг.

Нерозчищена траса Київ – Харків у межах Полтави в 2017 році (Фото Дмитра Кустурова, poltava.to)

Керівник ДП «Агентство місцевих доріг» Олексій Басан запевняє, що відрізок траси перебуває в комунальній власності міста:

«Траса в межах міста перебуває у комунальній власності Полтави. Ми виступаємо тільки замовником проєктних і ремонтних робіт. Усі роботи з експлуатаційного утримання проводить балансоутримувач – міська рада. Тому вона і відповідає за стан цієї дороги протягом цілого року. Ми не можемо витрачати державні кошти з дорожнього фонду на утримання дороги, бо це незаконно. Ми просто фізично не зможемо це робити».

Наразі міська влада вивчає можливість долучити до утримання полтавського відрізка траси Київ – Харків (дороги національного значення) обласну владу на умовах співфінансування. Питання тільки в тому, як швидко місцеві та обласні чиновники зреагують, якщо Полтаву накриє хуртовина і проблемну ділянку в будь-якому випадку доведеться комусь прибирати.

Нагадаємо, 29 листопада, на 28-й сесії Полтавської міської ради 7-го скликання депутати передбачили виділення 7 млн грн із міського бюджету, щоб завершити ремонт на окремих відрізках траси Київ – Харків – Довжанський у межах міста. Ремонт дороги фінансуються 50/50 з міського та обласного бюджетів.

16 лютого 2018 року полтавський відрізок траси М-03 Київ – Харків – Довжанський передали на баланс держави (9 ділянок (16,3 га) із майже 4,1 км автодороги М-03: 2,5 км вул. Київське шосе та 1,6 км вул. Харківське шосе). Але міська рада передала лише земельні ділянки, які проходять під автодорогою, про передачу самої траси мова не йшла – вона лишається на балансі управління житлово-комунального господарства, тобто на балансі Полтавської міської ради. Ба більше, Кабмін досі не прийняв полтавський відрізок траси на баланс Укравтодору.

До слова, нещодавно полтавець Олег Бут відсудив у Полтавської міської ради 17 тис. грн. за пробите колесо. Подія сталася 2 роки тому навпроти готельного комплексу «Баварія» і автосалону «БМВ» на ділянки траси Київ – Харків у межах Полтави. Спочатку Олег Бут витратив три місяці на те, щоб довести, що дорога знаходиться на балансі управління ЖКГ. А потім відсудив в управління 17 тис. грн компенсації, повідомляє «Полтавщина».

Опублікована: 11 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація