7uJmMRsqpU5cUHI7

До кінця року на території колишніх артскладів планують виконати пошуково-дослідницькі роботи зі встановлення наявності поховань жертв розстрілів під час нацистської окупації, ексгумації та перепоховання останків.

Роботи Департамент культури Полтавської облдержадміністрації оцінив у 200 тис. грн. Також планується виготовлення облікової документації. Йдеться про коротку історичну довідку, облікову картку, акт стану збереження об'єкта культурної спадщини, матеріали фотофіксації на 14 об'єктів у 5 примірниках.

Території досліджень

У березні ділянки за адресою вул. Пушкарівська, 28, вул. Пушкарівська, 30 та вул. Пушкарівська 32 виставили на земельний аукціон.

Голова громадської організації «Пушкарівський яр» Олександра Супряженко пояснювала, що земля не готова до аукціону:

«Ми знаємо точні координати ділянок, де у нас є запитання по території. Зараз виокремлені 2 об’єкти. Мова йде про колишній концтабір та рів масових поховань, які мають статус нововиявленого об’єкту культурної спадщини».

Олександра Супряженко

Міська влада вирішила, що на території артскладів може бути житлова забудова, але поряд має залишитися територія, де вшановуватимуть пам’ять розстріляних під час Другої світової війни людей.

Депутатка міськради Катерина Бабіч говорить про необхідність виокремити конкретне місце, яке просить громада і дослідники:

«Там 64 га землі, нереально величезна територія. Тут лише одне: у проєкті рішення все збито в одні лоти, громада вимагає лише виділити конкретне місце. Це може бути 2 га, 2 ділянки.. Там уже провели дослідження Інститут національної пам’яті, є конкретні факти розкопок, це все оприлюднено. Я вважаю, що там має бути загальний концептуальний підхід, який буде обговорений з громадою і там будуть комплекси житлової забудови, але біля них буде необхідний острівець пам’яті».

Територія артскладів

Олександр Мамай сказав, що саме так і буде і він теж тільки за те, щоб зберегти пам’ять про загиблих, але за даними Служби безпеки України, офіційного місця захоронення не існує:

«Оце точно так і буде. Бо кожна депутатська каденція цим переймається. Уже проводили розкопки і після того, як зробили певні висновки, попередня каденція сформувала ці ділянки. Вони вже до нас з вами сформовані. І ми просто виставимо їх на аукціон. Яка структура виграє, та й буде забудовувати».

Про поховання загалу стало відомо у травні 2017 році, коли «Полтававодоканал» прокладав траншею для колектору. Тоді на ділянці колишніх артскладів знайшли останки близько десяти людей (черепа, фрагменти великогомілкових кісток, ребра). 25 квітня 2019-го на сесії міськради депутати не виставили на аукціон спірні земельні ділянки, поки там не проведуть пошукові роботи.

ЗМІСТ раніше розповідав історію цієї території. 

Loading...