Фото – Анна Сенік

Фотографка та мисткиня Анна Сенік представить свої авторські роботи на виставці «Традиції Полтавщини: живі образи», які познайомлять глядачів з культурою нашого краю.

Подія відбудеться у Києві, 17 березня 15:00 у виставковій залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська».

Експозиція представлятиме авторські роботи Анни Сенік, яка створює свої фото в стилі української етнофотографії. Вже понад 10 років, у співпраці із фаховими етнографами, народними майстрами, приватними колекціонерами та музеями, вона створює образи у традиційному національному вбранні.

У творчому доробку фотографки – понад 200 етнічних фотосесій в Україні та за кордоном. Більшість своїх робіт вона присвячує традиційному одягу. Анна Сенік також створює роботи й на військову тематику, зокрема мисткиня є співавтором фотопроекту «Воїн», що відтворює образи учасників українських військових формувань минувшини.

Об’єктами фотосесій Анни Сенік слугує автентичний старовинний одяг і  предмети старовини. Моделями найчастіше виступають не професіонали, а звичайні люди, які, на погляд Анни,  найкраще підходять для відтворення живих, справжніх типажів. 

Ця виставка – результат фотосесій останніх п’яти  років у тісній співпраці із етнографкою, стилісткою, дослідницею традиційного українського костюму Оленою Дідик. У фотографіях використані строї з приватних колекцій та зібрань, в тому числі етнографічної збірки «Древо» Едуарда Крутько, а також з фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

На відкритті виставки відбудеться презентація книжок, які присвячені історії та традиціям Полтавщини. У фотоальбомі Євгенія Аничина «Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ - початку ХХ століття» вміщено 500 світлин авторства відомих тогочасних фотографів Полтавщини. Це документальні, репортажні, зроблені на вулицях, ярмарках та на виробництві портрети.

Видання Марини Пушкарьової «Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи» - це своєрідна книжка-подорож гастрономічними стежками рідного краю у компанії з майстрами своєї справи, які вміють готувати, і вміють подавати. А головне – вміють любити справу і діляться цією любов’ю.

Відчути дух Полтавщини допоможуть відвідувачам автентичні пісні у виконанні групи народного співу вокально-хорової студії «Домінус» під керівництвом Аліни Зінченко та гурту «Вільце». Приємним сюрпризом для гостей заходу стане і «Гастрономічний комплімент» від крафтових виробників Полтавщини.

Виставку організовано за підтримки українського політика,  дипломата, Надзвичайного та Повноважного Посла України Ігоря Осташа.

Куратор заходу – Яніна Барибіна, кандидат економічних наук, доцент, депутат Полтавської обласної ради.

Фото – Анна Сенік

Loading...