TgJxqaZTYpUtsLBx

На головному колекторі по вулиці Київське Шосе у Полтаві стався ряд великих провалів. Працівники «Полтававодоканалу» уже розпочали ремонтні роботи на цьому аварійному об’єкті, яких стає дедалі більше в місті.

Для стабілізації ситуації в цьому районі підприємство ухвалило рішення залучити підрядника, який виконає складні ремонтно-будівельні роботи. Кошти на це залучені з внутрішніх резервів.

Фахівці підприємства постійно оновлюють план дій щодо відновлення роботи пошкоджених ділянок колектору. Встановлюються тимчасові насосні станції, монтуються обвідні колектори для відводу стоків.

Ряд провалів на головному колекторі по вулиці Київське Шосе

Однак при чистці засмічених каналізаційних стоків і насосного ряду, відбуваються перебої з електроенергією, затоплення і підняття рівня стоків в колекторній системі. Диспетчерська постійно отримує заявки та скарги від мешканців. П’ять аварійно–відновлювальних бригад служби каналізації працюють в посиленому режимі.

Начальник служби каналізації Іван Мистюк говорить, що без додаткових джерел фінансування з проблемою не впоратися:

«На жаль, тенденція до збільшення провалів невтішна. Підприємство не може проводити відновлювальні роботи на такій кількості об’єктів одночасно і має залучати спеціалізовані підрядні організації».

Провали в колекторі

Загалом, на сьогодні у Полтаві майже півсотні провалів. Аварії відбуваються переважно на колекторах великого діаметру, побудованих із залізобетону у 60-80-х роках. Термін їхньої експлуатації давно вичерпано. Причина «провалів» – вплив сульфатно-газової корозії, яка руйнує складову бетону.

На балансі «Полтававодоканалу» 368,5 км каналізаційних мереж. З них 58,5 км — колектори, зношеність яких сягає до 90%. Якщо дрібні ремонти підприємство завжди виконувало власними силами, на масштабні коштів не вистачає.

«Ми вимушені спрямовувати гроші, необхідні для експлуатації водопровідних, енергетичних мереж та спеціалізованої техніки, для термінового проведення ремонтних робіт каналізаційних мереж, використовуючи всі резерви», – зазначає генеральний директор підприємства Василь Воротинцев.

Провали в колекторі

За матеріалами прес-служби «Полтававодоканалу»

Loading...