vgs94NN4Aro1HYSR

Субота 2-го грудня минула плідно для ПУЕТ: виш приймав конференцію INSANEBYTE’17 для фахівців у галузі інформаційних технологій. Однак усі бажаючі могли взяти участь у заході та знайти цікаві для себе теми.

28 досвідчених спікерів працювали в чотири потоки: два технічні та два бізнесові. Кожен мав слово 45 хвилин, також приділяли час відповідям на запитання. Теми розкривали: керівники IТ-компаній України, розробники програм для ПК та мобільних пристроїв (Android Things, Firebase, UX / UI designer, DevOps, WP, AR і VR платформи, Laravel, PHP, Akka.NET, on.NET Framework, Salesforce dev), фахівці з блокчейну, кібербезпеки, юридичного супроводу IТ, HR in IT; розробники проектів Е-комерції; представники GDG (Google Developer Group) різних міст України; люди, у яких є досвід реалізації стартапів, та засновники IТ-кластерів.

Учасники спілкуються та обмінюються досвідом

Ідея організувати масштабну конференцію прийшла фахівцям Полтави та Кременчука. Мета – стимулювати появу ІТ-кластерів безпосередньо в області:

«Ми хочемо наочно показати всім жителям області, котрі цікавляться ІТ-технологіями, що Полтава і Кременчук можуть бути одними з найбільших ІТ-центрів в Україні. У Полтавській області живе велика кількість людей, які мислять прогресивно і яким не байдуже їхнє майбутнє у цій країні», – говорить Євгеній Мригін, один із головних організаторів заходу.

Євгеній Мригін

У перервах між доповідями в холі другого поверху учасники мали змогу випити кави та продовжити спілкування зі спікерами. Крім того, організатори пропонували додаткову інформацію та інтерактив. Наприклад, біля одного зі стендів можна було спробувати рухати силою думки важіль на спеціальній панелі. А засновник полтавської школи робототехніки демонстрував доробок вихованців.

Важіль, який можна рухати силою думки
Учасник зосереджується на думках
Максим Бурлай демонструє робототехніку

Євгеній Мригін також розповів, що на конференцію зареєструвалося майже 500 людей. Географія відвідувачів вражає: Львів, Черкаси, Дніпро, Харків, Київ, а також Кременчук, Пирятин, Миргород, Горішні Плавні – із Полтавщини.

«Ми очікували на людей чотириста, чотириста тридцять (хоча зали розраховані й на шістсот). Проте не очікував, що незважаючи на дощ, приїздить так багато людей не з Полтави – це по-перше. По-друге, приходило багато студентів, які навіть не реєструвалися. Тож, для людей це дуже актуальна тема, вони цікавляться нею, і це не може не радувати», – додає Євгеній Мригін.

Одна з аудиторій

Антон, очільник регіонального відділу одного з місцевих банків, дізнався про захід у соціальних мережах:

«Метою мого приходу на конференцію було розширити свої горизонти, отримати нову інформацію. Я мігрував між більш-менш зрозумілими мені секціями, які були б мені цікавими та корисними. Найбільше запам'яталася тема «Свій шлях в ІТ», де спікер обрав особливу форму презентації: він пішов від супротивного – розповів про те, чому не варто йти в цю сферу новачкам. Це найяскравіше враження».

Спікер, про якого розповідає Антон, – регіональний директор компанії Morebis Богдан Губанов. Він поділився своїми баченнями ситуації ІТ в Полтаві:

«Потенціал аудиторії нашого міста, з якої ми можемо обрати спеціалістів початкового та середнього рівня, вичерпаний на сьогодні на 40-50%. Тобто для того, щоб знайти молодих спеціалістів, а також спеціалістів середнього рівня Полтава буде привабливим містом ще декілька років. Але проблема полягає в тому, що ринок в цілому потребує спеціалістів високого класу. А вони, в свою чергу, є породженням систематичної праці. Частіше ці люди «вимиваються» у такі міста, де рівень винагороди значно вищий, а також закордон. В плані відкриття офісів і філіалів Полтава приваблива для іноземних ІТ-компаній. Варто відзначити, що галузевий  рівень освіти в цій сфері по Полтаві такий, як і по всій Україні, але для технологічного розвитку, на мою думку, недостатній».

Богдан Губанов

Один із відвідувачів, Євген, який працює в галузі ІТ, зазначає, що насамперед цікавився доповідями своїх минулих і нинішніх компаній-працедавців, і масштаб конференції приємно вразив:

«Програма заходу настільки насичена та цікава, що доводилось буквально кожні 15-20 хвилин переходити з однієї аудиторії до іншої. Раніше проводились скромніші заходи, наприклад, літом конференція відбувалась в рамках фестивалю в Корпусному парку, але більше ніж 3-5 доповідачів я ніколи не спостерігав на подібних семінарах. Сьогодні ж – флагманський івент, що зібрав найкращих спікерів за весь рік, створює відмінний зріз того, що відбувається в Полтаві, а також надає можливість компаніям себе показати, дізнатись про щось нове. Крім того, тут є можливість знайти співробітників, студентам визначитись з новою професією. Це дуже правильно, я задоволений, що в нашому місті відбуваються такі речі».

Учасники обговорюють сучасні тенденції

За словами організаторів INSANEBYTE’17, ІТ-конференцію таких масштабів Полтава приймає вперше. Однак і на цьому спинятися аж ніяк не збираються. Докладну інформацію про спікерів і програму можна переглянути на сайті події.  

Кореспонденти – Анна Єгорова, Аліна Бушер

Loading...