На Макухівському сміттєзвалищі офіційно відкрили «зелену» електростанцію (ФОТО)

Автор: Анна Аксюк, 14 січня, 17:06

Фото: На Макухівському сміттєзвалищі офіційно відкрили «зелену» електростанцію


У понеділок, 14 січня, представникам ЗМІ офіційно продемонстрували електростанцію, що виробляє енергію зі звалищного газу на міському полігоні твердих побутових відходів.

Перерізати стрічку та розповісти про важливість такої установки для прилеглої до сміттєзвалища громади та Полтави приїхали представники міської влади, громадських організацій  та компанії «Кліар енерджі», яка створила даний об’єкт.

Електростанція працює вже з 1 січня поточного року. Потужність установки складає 600 кВт/год, що дозволяє генерувати такий об’єм енергії, який заміщує близько 2 млн м3 природнього газу на рік. Відповідно, дозволяє економити до 20 млн грн бюджетних коштів щороку.

Директор ТОВ «Кліар енерджі – Кременчук» Сергій Дяковський говорить, що головною метою даного об’єкту є економія міського бюджету та покращення екологічної ситуації в регіоні за рахунок зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище.

На станції працює 5 інженерно-технічних працівників, які виконують роботи безпосередньо на об’єкті. Також є офісні працівники, головні інженери, керівники та адміністрація. На об’єкті ведеться постійне відео-спостереження.

Механізм добування звалищного газу починається з дослідження полігону. Потім бурять свердловини у визначених місцях, після чого вилучений метан по газопроводах потрапляє у спеціальне обладнання на майданчику, де здійснюється його переробка.

На сьогодні на макухівському сміттєзвалищі знаходиться 44 свердловини з середньою глибиною по 12 метрів.

Станція зможе працювати на сміттєзвалищі близько 25 років, навіть якщо його законсервують.

Сергій Дяковський запевняє, що таким чином до мінімуму будуть зведені пожежі на полігоні, адже в Кременчуці, де подібна станція працює більше року, не було жодної пожежі за цей час.

Отриману електроенергію компанія продає за «зеленим тарифом» до ДП «Енергоринок», яка займається її подальшим розподілом.

У свою чергу, заступник міського голови Олексій Чепурко повідомив, що від даної співпраці влади і бізнесу виграють всі:

 «Я думаю, що рано чи пізно це сміттєзвалище буде рекультивоване і ми вийдемо на спільне рішення з обласною владою з приводу полігону, сортування сміття».

Також він повідомив, що «КТП 16-28» буде оголошувати тендери на придбання сміттєвозів та контейнерів для негабаритного сміття.

Представник головного офісу ТОВ «Кліар енерджі» Андрій Мензюк відмітив, що електростанція зможе функціонувати паралельно з сміттєпреробними установками.

Нагадаємо, раніше Ковалівська сільрада уклала соціальну угоду з ТОВ «Кліар Енерджі» про те, що компанія щороку буде допомагати їхній територіальній громаді коштами на суму 250 тис грн.

Ковалівський сільський голова Олександр Бублик

За словами Ковалівського сільського голови Олександра Бублика, який теж був присутній на відкритті, першу чверть мільйона вони вже отримали:

«Це така ”вступна фішка компанії”, кошти зарахували в бюджет сільської ради. Їх уже частково використали на ремонт доріг та за допомогою співфінансування з інших джерел придбали розкидач дорожніх сумішей».

Громада сподівається, що отримуватиме дотації від компанії і надалі, адже згідно соціальної угоди таку суму ТОВ «Кліар Енерджі» має надавати кожен рік.

На Макухівському сміттєзвалищі офіційно відкрили «зелену» електростанцію

На Макухівському сміттєзвалищі офіційно відкрили «зелену» електростанцію

На Макухівському сміттєзвалищі офіційно відкрили «зелену» електростанцію

Опублікована: 14 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація