На Полтавщині 80% місцевих доріг потребують капітального ремонту

Автор: Анастасія Добряк, 30 червня, 10:32

Фото: Проблемний відрізок траси Київ-Харків у межах Полтави до ремонту


За останні кілька років в області відремонтували сотні кілометрів доріг місцевого значення. Та через перевантажені фури стан доріг погіршується.

Усього у 2018-2019 років на Полтавщині капітально відремонтували 200 км доріг, а поточним ремонтом забезпечили майже 2 тис. км місцевих автошляхів. Про це розповів 30 червня очільник ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

За його словами, стан доріг місцевого значення на Полтавщині незадовільний ще й через рух перевантажених автівок влітку, що руйнує асфальт. В «Агентстві місцевих доріг» знають про випадки руху місцевими дорогами вантажівок з вагою 120-150 т, хоча цей показник має не перевищувати 40 т. Басан каже, що вантажівки руйнують на Полтавщині більше доріг більше, аніж підприємство встигає побудувати і через це 80% автошляхів у незадовільному стані.

Наразі «Агентство місцевих доріг» веде консультації з Нацполіцією щодо обмеження руху для великогабаритного транспорту. Зокрема, пропонують обмежити рух на ділянках з 10 до 22 години дня, якщо температура повітря більше за 28 градусів тепла. Голова ПОДА Олег Синєгубов каже, що така температура тримається уже кілька тижнів і через це дороги продовжують руйнуватися. Через це проводити консультації мало і уже необхідно ухвалювати рішення. Питання про обмеження руху мають обговорити на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС.

Наразі на Полтавщині є 3 комплекси вагового контролю, але цього мало, щоб врегулювати ситуацію з порушенням вагового контролю. До кінця літа планують завершити будівництво і здати в експлуатацію ще 3 такі майданчики.

Заступник начальника Управління патрульної поліції міста Полтави Євген Яковенко говорить, що сьогодні поліція теж намагається врегулювати проблему руху перевантаженого транспорту і вихідними обмежувала рух транспорту.

Своєю чергою, Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що захищати дороги від руйнування будуть інспектори Укртрансбезпеки, Нацполіція і СБУ, а ваговий контроль буде цілодобовим. Та в «Агентстві місцевих доріг» визнають, що Укртрансбезпека не надто активно працює в нашому регіоні.

Нагадаємо, проблемний відрізок траси Київ-Харків через Полтаву відремонтують до кінця серпня.

Опублікована: 30 червня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація