p0ubbhxgr2a5zm1h

Найчастіше люди потрапляють на фішингові сайти та вебсторінки з низькими цінами (і з 100% передоплатою)

Про це повідомив у понеділок, 22 червня, начальник відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області Департаменту кіберполіції України Олександр Ведмідський:

«Фішингові сайти — це вебсторінки, які майже нічим не відрізняються від інших, але вони можуть додати якусь літеру або змінюють колір назви сайту. На цих сайтах шахраї просять заповнити рядки з номером телефону, картки. Згодом данні отримують злочинці, а людина думає, що вносить інформацію на звичайному, захищеному сайті».

На торговельних майданчиках кіберзлочинці спершу беруть передоплату, а потім зникають. Якщо людина звернулася до поліції, а заяву внесли до матеріалів ЄРДР, деякі онлайн-магазини повертають втрачені кошти, наприклад Prom.ua або Shafa.ua.

Також злочинці можуть отримати дублікат сім-картки. Для цього шахраям треба зателефонувати на ваш номер із 4 різних номерів (необхідні дані для відновлення номеру):

«Йдуть до сервісного центру, говорять, що втратили телефон і просять дублікат сімки. Через нову картку шахраї можуть змінити пароль до онлайн-банкінгу, отримавши на номер повідомлення з цифровою комбінацією для відновлення. Потім або виводять кошти з банкінгу, або отримують кредити», — розповів начальник відділу.

Олександр Ведмідський говорить, що треба звертати увагу на знижені ціни на товари. Тому замовляти треба із післяплатою при отриманні на пошті:

«Шахрай нічим не відрізняється від звичайного користувача. Він також подає оголошення, підв’язав телефон, але може змінювати ім’я, наприклад, попрацював як Сашко, а потім звернувся як Олег».

Кілька порад від Олександра Ведмідського, щоб уберегтися від інтернет-шахраїв:

  • бажано, щоб окремий мобільний номер використовувався тільки для прив’язки до банківських карток;
  • сім-картку прив’язати до паспорта, щоби злочинці не змогли отримати дублікат онлайн, а тільки у відділені з паспортом.

Додамо, що про подібні злочини можна повідомляти на сайті кіберполіції. Відкривають кримінальне провадження та вносять відомості до Єдиного реєстру державних розслідувань тільки працівники терпідрозділу за місцем проживання.

Loading...