На Полтавщині відбудеться Міжнародне бієнале художньої кераміки 

Автор: Анна Аксюк, 7 травня, 08:48

Фото: На Полтавщині відбудеться Міжнародне бієнале художньої кераміки (Джерело - itinery.com.ua)


В Опішні готуються до вагомої мистецької події, що має на меті представлення творчості сучасних мистців та визначення кращих творів у галузі художньої кераміки 2018 – першої половини 2019 року. Там відбудеться Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського.

Про це повідомляють на офіційному порталі  Міністерства культури України.

Нині в Опішному триває прийом творів для формування конкурсної експозиції. Кожний учасник має надіслати роботи на адресу Музею гончарства до 30 липня 2019 року. Кращі твори Бієнале Журі визначить у серпні. 20 вересня 2019 року відбудеться урочистий вернісаж, а також церемонія оголошення й нагородження переможців. Міжнародне бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського потужно представить в Опішному талановиті імена сучасності.

Уже в перший рік проведення заявки на участь надійшли не лише від українських мистців, а й від керамістів Білорусі, Польщі та Бразилії. Саме тому організатори вирішили з 2019 року позиціонувати Бієнале як подію міжнародного значення, змінивши й назву.

Цього року Бієнале стало першим в Україні масштабним проектом у галузі художньої кераміки, який підтримали 13 країн світу. За підсумками попереднього відбору, з-поміж заявлених 199 творів 107 авторів до участі в конкурсній виставці Журі обрало онлайн-голосуванням 123 конкурсні роботи 86 художників-керамістів. Серед учасників – мистці Білорусі, Бразилії, Домініканської Республіки, Єгипту, Індії, Китаю, Латвії, Польщі, США, Туреччини, Хорватії, Японії та найчисельнішої української когорти. Український простір художньої кераміки досі не дивував сучасність подібним.

На Полтавщині відбудеться Міжнародне бієнале художньої кераміки 

Проект започатковано 2017 року під назвою «Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського» за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Благодійного фонду «Дар» (Україна). Співорганізаційну підтримку надали Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки України, Львівська національна академія мистецтв, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, Інститут культурології НАМ України, Національна спілка художників України та інші.

 

Опублікована: 7 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація