На Полтавщині відновлюють спалену вандалами криницю

Автор: Анна Аксюк, 14 серпня, 09:13

Фото: На Полтавщині відновлюють спалену вандалами криницю. Фото Миколи Різника


У селищі Опішня Полтавської області взялися за відновлення накриття біля криниці з цілющим джерелом, яку місцеві називають «Бейджина Криниця».

Про це повідомив голова Опішнянської об'єднаної територіальної громади Микола Різник.

Він розповів, що споруду пошкодили і спалили навесні цього року вандали:

«Дуже прикро, коли безглузді витівки невідомих осіб руйнують одну із туристичних принад Опішнянська ОТГ. Коли одні руйнують, ми – будуємо»

Зараз пошкоджені вогнем накриття вирішили повністю відновити. Адже, за словами голови, оскільки криниця користується великою популярністю і серед місцевих жителів, і серед гостей громади, відновити її належний стан – дуже важливо.

Наразі будують накриття над купальнею, згодом – приведуть до ладу і саме місце для купання, щоб усім відвідувачам було там комфортно перебувати.

«Звертаюся до всіх мати повагу до праці та світогляду ближніх і берегти надбання нашої громади! А вандалів рано чи пізно все одно знайдемо!», – говорить Микола Різник.

На Полтавщині відновлюють спалену вандалами криницю. Фото Миколи Різника

Як повідомляє інфоресурс «Опішня туристична», «Бейджина Криниця» знаходиться на околицях Опішні, де внизу одного з пагорбів б’є цілюще джерело. Старожили стверджують, що воно утворилось від удару блискавки, а назву воно отримало в народі «Громова криниця». За розповідями деяких людей, у джерельній воді під час однієї з експертиз виявили срібло.

У 2007 році забуте і захаращене джерело відновив ченець Іоанн Овсій, який родом з Опішні. Монах прожив у лісі ціле літо: розчищав джерело, побудував стіну із цегли та повісив на неї ікони.

Вода з двох труб стікала у невелику криницю і в металічний 2-метровий чан.  Зараз у ньому купаються ті, хто прагне зцілення.

Смачну прохолодну воду полюбили опішняни і завжди зупинялися біля джерела, щоб вгамувати спрагу та вмитися. Десь на початку 1990-х років до нього прилипла назва «Бейджина Криниця». Так місцеві мешканці увіковічнили улюблену героїню з серіалу «Донна Бейджа», за перипетіями якого слідкувало чи не все жіноче населення пострадянського простору.

Минув час, люди, яким допомогла вода, на свої кошти облагородили територію та збудували там капличку.

Опублікована: 14 серпня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація