На Полтавщині вперше працюватиме пункт перевірки відкритих завдань ЗНО

Автор: Анна Аксюк, 16 квітня, 09:19

Фото: На Полтавщині вперше працюватиме пункт перевірки відкритих завдань ЗНО (Джерело - LubarOnline)


Уперше на Полтавщині працюватиме пункт перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт з української мови й літератури. Він діятиме на базі Полтавської школи №5.

Про це, з посиланням на директорку Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олену Харченко, повідомляє офіційний портал департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

За її словами, зовнішнє незалежне оцінювання заплановано провести з 21 травня по 13 червня. Учні мають право скласти ЗНО з 11 навчальних дисциплін.  

За підсумками реєстрації на ЗНО, станом на 29 березня в області зареєстровано 12 тисяч 310 учасників. Із них понад 6,5 тисячі – випускники загальноосвітніх навчальних закладів, 4,7 тисячі – студенти закладів вищої освіти та професійно-технічної освіти, понад 1,1 тисячі – випускники минулих років.

Вона відзначила, що завдяки злагодженим діям в ході реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання на Полтавщині робота місцевих установ визнана найкращою в Україні відповідно до результататів Харківського регіонального й Українського центрів оцінювання якості освіти. Це значить, що всі комплекти документів підготовлені правильно й подані вчасно.

На Полтавщині затверджено 9 округів для здачі ЗНО. З-поміж них – Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Кобеляки, Карлівка, Миргород, Пирятин, Лубни і Гадяч, де працюватимуть 57 пунктів зовнішнього незалежного оцінювання. Із них 15 – на базі закладів вищої освіти, 41 – закладів загальної середньої освіти, 1 – ВПУ №7 міста Кременчук. До роботи буде залучено три тисячі педагогічних працівників, із якими нині проводять тематичні тренінги й навчання.

Випускники мають здати загальну підсумкову атестацію у формі ЗНО обов’язково з двох предметів – українська мова та література, історія України або математика на вибір. Третій предмет складають письмово в закладі освіти. Випускники закладів вищої освіти або професійно-технічних навчальних закладів, які минулого року показали оцінки 1-3 бали, мають право покращити свій результат і ще раз взяти участь у ЗНО.

Олена Харченко розповіла, що найпопулярнішими дисциплінами для складання ЗНО з-поміж зареєстрованих є історія України, математика, біологія та географія. Найменше учасників зареєструвалися на німецьку, французьку мови й хімію. Зменшується інтерес до фізики, натомість збільшується до англійської мови.

Для вступу до вищих навчальних закладів у 2019 році абітурієнти подають сертифікати 2017, 2018 і 2019 років. З іноземної мови – лише 2018 і 2019 років.

У лютому вже відбулось апробаційне тестування з 9 предметів у 24 закладах освіти. А в березні проводили пробне ЗНО, в якому взяли участь 96 % від загальної кількості зареєстрованих. Порівняно з минулим роком відповідний показник зріс.

За підсумками минулорічного ЗНО, найкращі результати в області з української мови показали Лубни, Миргород, Полтава, Кременчук, Гадяч, Горішні Плавні, Лохвицький, Диканський, Карлівський і Хорольський райони. Найнижчий середній бал був у Глобинському, Миргородскому, Семенівському, Гребінківському, Козельщинському й Кременчуцькому районах.

Опублікована: 16 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація