На Полтавщині жодна релігійна громада Московського патріархату не перейшла до ПЦУ

Автор: Анна Аксюк, 15 січня, 19:41

Фото: На Полтавщині жодна релігійна громада Московського патріархату не перейшла до ПЦУ (Джерело - poltavahistory.org.ua)


Поки що в Полтавській області відсутні громади у єдності з Московським Патріархатом, які перейшли в Православну церкву України.

Про це повідомив начальник відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Володимир Состін:

«На даний час жодної громади, яка б перейшла до ПЦУ, немає. У майбутньому, можливо, буде».

Представники Московського патріархату не відвідали сьогодні й молитовний сніданок, на який запрошували представників усіх конфесій.

«Ми завжди запрошуємо на заходи, але вони (представники УПЦ МП – ред.) їх не відвідують. Хоча при попередній владі вони приходили», – зазначив управлінець.

Загалом, за кількістю зареєстрованих релігійних громад у Полтавській області нараховується 487 представників Української православної церкви Московського Патріархату, 211 громад – Київського Патріархату і 23 –Автокефальної церкви.

Останні вже можна вважати як громади Православної церкви України, але  тільки не юридично, адже ще буде точно визначатися структура церкви, статут і процедуру переходу до ПЦУ.

Тобто, можна рахувати, що в новоствореній Православній церкві України на Полтавщині всього 234 громади.

Але зміна документів, назв громад і статутів потребує часу. Згодом вони мають зареєструвати статути в новій редакції, де зазначена нова організаційна форма, канонічне підпорядкування та нова назва.

Нагадаємо, 20 грудня, у Верховній Раді ухвалили законопроект №5309 про внесення змін до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України. Як повідомляє офіційний сайт президента, його підписав Петро Порошенко.

Згідно із вищезазначеним законом, відтепер Українська православна церква Московського патріархату має забрати зі своєї назви слово «українська», так як вона представляє Московську патріархію в Україні.

Опублікована: 15 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація