На Полтавщині зареєстровані понад 600 сміттєзвалищ
На Полтавщині зареєстровані понад 600 сміттєзвалищ

Фото – publicdomainpictures.net

Більше сміттєзвалищ, аніж у Полтавській області, тільки на Вінниччині. Там зареєстрували 741 полігон.

Про це повідомили на аналітичному порталі «Слово і діло» 4 грудня.

Усього в Україні зареєстрували 5 тис. 455 сміттєзвалищ і полігонів загальною площею понад 8,5 тис. га.

Найбільше полігонів також на Чернігівщині (659 шт), та Одещині (608 шт). Найменше офіційних сміттєзвалищ та полігонів у Івано-франківській (17 шт), Луганській (18 шт), Львівській (20 шт), Черкаській (21 шт), Тернопільській (31 шт) та Хмельницькій (35шт) областях.

Очільник Державної екологічної інспекції Центрального округу Євген Мартосенко розповідав ЗМІСТу, що минулоріч на Полтавщині додалося 97 млн 442 тонн відходів. Більше тільки у Дніпропетровській області.

Проблему з відходами не можна вирішити збільшенням кількості полігонів, адже від цього сміття не зникає. Його необхідно переробляти, сортувати, використовувати для вироблення енергії. Мартосенко говорить, що сьогодні в області всього один полігон, який відповідає усім нормам. Законне сміттєзвалище має бути паспортизоване, з оцінкою впливу на довкілля, мати бетонну підстилку, гідробар’єр, відстійник для фільтрату тощо.Повністю вирішити проблему з відходами міг би сміттєпереробний завод, але мешканці ОТГ на Полтавщині категорично проти його будівництва на своїй території. Хоча всі розуміють, яку користь він принесе усьому регіону. ЗМІСТ уже детально писав про те, що не так з будівництвом сміттєпереробного заводу під Полтавою.

Loading...