На Полтавщині щороку утворюють майже 2 мільйони кубометрів твердих побутових відходів
На Полтавщині щороку утворюють майже 2 мільйони кубометрів твердих побутових відходів

( Фото – kagarlyk.city)

Щороку утворюють 1,7 млн м³ твердих побутових відходів. На початок 2020 року в області було 556 організованих звалищ, 6 з яких мають статус полігонів твердих побутових відходів.

Заступник директора Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Едуард Рева каже що у 2017 році затвердили комплексну програма поводження з твердими відходами на Полтавщині. 

Які завдання ставила програма:

  • розробка нових та коригування існуючих схем санітарної очистки населених пунктів області та логістичних маршрутів руху сміттєзбиральної техніки. 

У підсумку, 20% територіальних громад  пропонують затверджені схеми санітарної очистки населених пунктів. Найбільшу роботу в оновлені схем санітарної очистки провели у Гребінківському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Миргородському та Полтавському районах. Також оновили логістичні маршрути по всій території у Гадяцькому та Новосанжарському районах тощо.

  • контейнеризація населених пунктів у тому числі і для роздільного збору;

У 2020 році закупили 1 тис. 400 контейнерів, з яких 123 – для роздільного збору.

  • створення парку сміттєзбиральної техніки;

Щорічно проводили закупівлю спеціалізованої комунальної техніки. У 2017 році 15 сміттєвозів, у 2018 – 9 машин, у 2019 – 10 сміттєвозів, а у 2020 – 2 сміттєвози.

  • ліквідація несанкціонованих звалищ;

Загалом в області ліквідували 135 несанкціонованих звалищ.

В області є сортувальні лінії. З них дві працює у Гадяцькому районі, а одна в Шишацькому. 

За словами Едуарда Реви, згідно з комплексною програмою, передбачили будівництво трьох комплексів перероблювання сміття. Комплекс може коштувати від 44 до 110 млн євро. 

Ці комплекси можливо збудувати за допомогою інвестицій,  але для цього потрібно запропонувати земельну ділянку й згода громади. Наразі в Горішніх Плавнях знайшли інвестора і працюють з ним, а у Пирятині виділили земельну ділянку. У Полтавському районі  створили робочу групу та розглядали 3 земельні ділянки. Перспективною є ділянка біля Макухівського сміттєзвалища. 

Loading...