Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – sfmu.org.ua

Область лідирує за показниками реєстрації прав на самосійні ліси, які не мають офіційного статусу.

Про це повідомило Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства 1 грудня.

В Україні запроваджують механізм узаконення самосійних лісів. Вони виросли за останні декілька десятиліть на землях, виведених із сільськогосподарського використання. 

Нині розроблені проєкти на 890 га самосійних лісів на Полтавщині, із яких на 700 га отримані витяги з державного реєстру речових прав. Житомирщина розробила проєкти землеустрою на 979 га. Хмельниччина – на 369 га, з яких 286 га зареєструвала.

Найбільше лісів зареєстрував «Полтавський лісгосп» – 513 га. Це переважно хвойні різновікові насадження, для яких замовили матеріали лісовпорядкування. Раніше цей ліс можна було вирубати, бо офіційно його не існувало, але зараз лісівники взяли нові території під охорону.

Територіальні органи Держлісагентства отримали можливість звертатися до влади громад або військових адміністрацій щодо передачі залісених територій. Після отримання згоди та рішення про передачу таких ділянок, лісівники готують для угідь документи про зміну статусу та починають догляд.

Аналіз космічних знімків свідчить, що в Україні є принаймні мільйон гектарів «необлікованих» лісів. Лише на Київщині їх виявлено понад 100 тис. гектарів.

Нагадаємо, що лісівники Полтавщини боронять Україну на фронті.

Loading...