Пограбований музей «Етнографічна збірка “Древо”»
Пограбований музей «Етнографічна збірка “Древо”»

фото – Едуард Крутько

У лютому цього року відновили розслідування пограбування музею «Етнографічна збірка “Древо”», який пограбували восени 2021 року.

Про це повідомила речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

Розслідування крадіжки народного музею зупинили наприкінці 2021 року, через декілька місяців після інциденту, але при цьому представників музею не повідомили про таке рішення суду.

Про закриття справи засновник музею Едуард Крутько дізнався лише взимку цього року, коли його адвокат надіслав прокуратурі запит про хід розслідування. У відповіді представників музею повідомили, що справу з крадіжкою закрили через відсутність факту пограбування та проникнення до будівлі музею. 

«Я намагався бути максимально відкритим із слідчою, постійно телефонував, запитував: "Що там зі справою? Які новини?". Мені нічого не говорили. Оскільки крадіжка відбулася вже давно, слідча могла подати запит через суд щодо доступу до мережі зв'язку від операторів. І могла отримати дзіоступ, щоб побачити, які телефони в тому периметрі в той час були на зв'язку. Але як повідомив мені адвокат, такого також не зробили», – повідомив «Суспільному» засновник музею Едуард Крутько.

Наразі відомо, що постанову слідчого про зупинення розслідування крадіжки музею «Древо» в селі Козубівка Хорольської громади скасували. Матеріали для продовження розслідування справи направили до другого відділення Лубенського райвідділу поліції.Нагадаємо, музей «Етнографічна збірка “Древо”» невідомі пограбували восени 2021 року. Тоді з музею, який розташований у селі Козубівка, винесли десятки речей старовинних традиційних сорочок, вишитих рушників, пояси, срібні прикраси, намиста, ікону тощо. Опис речей, які викрали, можна знайти тут.

Loading...