На Полтавщині виявили майже 8 тисяч ВІЛ-позитивних людей
На Полтавщині виявили майже 8 тисяч ВІЛ-позитивних людей

( Фото – health.24tv.ua)

Усього в області зареєстрували 7 тис. 858 хворих. З них діагноз СНІД мають 2 тис. 782 людей, з яких 11 дітей.

За період епідемії ВІЛ/СНІДу на Полтавщині через ускладнення хвороби померли 1 тис. 377 людей. Про це розповіла в.о. заступниці директора КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Тетяна Голубєва.

Наразі під диспансерним наглядом перебуває 3 тис. 551 мешканець області, з них 80 %  уже отримують антиретровірусне лікування.

За 9 місяців цього року в області взяли на облік 291 людину, з них 70 % інфікувалися статевим шляхом. Також інфікуватися можна при спільному користуванні шприцами, забрудненими кров’ю. Своєю чергою інфікуватися в тату-салонах чи при проведенні пірсингу можна лише за умови недотримання майстром вимог дезінфекції, стерилізації інструментів та гігієни.

Тетяна Голубєва каже, що особливість і небезпека ВІЛ-інфекції полягає в тому, що клінічні прояви розвиваються не одразу:

«Минає від 4 до 10 років, коли починають проявлятися опортуністичні інфекції. Це може бути туберкульоз, токсоплазмоз, кандидоз, пневмоцистна пневмонія. Захворювання виникають на фоні послаблення імунітету».

Найдієвішим інструментом боротьби із захворюванням є тестування. Де в Полтаві пройти безкоштовне тестування на ВІЛ можете дізнатися тут.  Також завтра, 1 грудня, з 12:00 до 13:30 кваліфіковані фахівці будуть проводити тестування населення на ВІЛ у мобільній амбулаторії БО «Світло надії» перед ТРЦ «Київ».

Loading...