Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автор: Bel Trew

Повернення вчителів до шкіл має позитивну тенденцію. За майже місяць повернулися ще 14 вчителів.

Усього за кордоном залишаються 165 вчителів. Про це повідомили у Департаменті освіти Полтавської обласної військової адміністрації.

Повернення до закладів освіти області учнів та вчителів, які виїхали за межі України, відбувається поступово. Нині за межами України перебувають:

  • 11 тисяч 250 учнів (у червні було 15 тисяч 942)
  • 165 педагогів (у червні було 352).

Діти, які перебувають за кордоном, здобувають освіту за місцем свого тимчасового перебування, дистанційно у школах області або поєднують різні форми навчання.

Початок повномасштабної війни ознаменувався для Полтавщини евакуацією освітян за кордон. Ніхто не знав чи вдасться росіянам прорватися на територію області, тому у перші дні виїзд відбувався оперативно. Пізніше загроза окупації почала видаватися більш туманною, але систематичні повідомлення про повітряну тривогу й повідомлення з фронту нагадують, що війна триває.

Частина вчителів та адміністративного персоналу навчальних закладів поїхали до сусідньої Польщі та інших країн і вже встигли повернутися. Євген Кончаковський каже, що нині кадрових проблем з вчителями в області нині немає.

«Порядок вчителів за кордоном обраховується у десятих долях відсотка. Більшість вчителів залишилися і так вийшло, що окрім основної функції, вчителі з перших днів займалися прийомом переселенців, мали подвійне навантаження. Наша область і освітня галузь це витримала. У нас жодного закладу немає, де не розміщували б переселенців. Педагоги й досі допомагають з розміщенням. Загалом, коефіцієнт плинності незначний», – пояснював директор Департаменту.

Сьогодні освітяни-біженці постали перед вибором: або повертатися й працювати в Україні, або залишатися за кордоном. На десятий місяць повномасштабної війни їхньої дистанційної участі в освітньому процесі замало. До того ж рівень оплати праці дорівнює тому ж, який мають педагоги, які залишилися й виконують більше роботи.

Loading...