На розвиток малого та середнього бізнесу в Полтаві пропонують витратити майже 4 мільйони гривень

Автор: Анастасия Мацько, 14 лютого, 14:29

Реалізація програми «Посилення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу» (2018–2022 роки) у Полтаві може подорожчати на понад 600 тис. грн. Виділити їх можуть із міського бюджету. 

Згідно з проєктом рішення, пропонують витратити 3 млн 800 тис. грн. Раніше було — 3 млн 200 тис. грн, із яких місто повинне було заплатити 1 млн 600 тис. Тепер, якщо проєкт підтримають депутати, місто заплатить 2 млн 230 тис. грн.

Ці кошти начебто витратять на проведення двох форумів: 

  • на тему гендерної рівності чоловіків та жінок;
  • щодо розвитку соціального підприємництва.

Начальник відділу розвитку підприємницької діяльності Полтавської міськради Олександр Болванович коментувати проєкт рішення відмовився. Сказав, що це — попередні наміри, тож він не знає нічого конкретного щодо запланованих заходів, нині мають лише попередні напрями.

Програми підтримки малого та середнього бізнесу діють чи не у кожному місті. Так, взірцевим щодо цього є Львів. Там створили «Центр підтримки підприємництва». Влада не лише підтримує бізнес, що уже існує, але й допомагає містянам стати підприємцями. Кожен охочий може пройти навчання, протягом якого фахівці детально роз’яснюють кожен з етапів, що передує відкриттю ФОП.

Крім цього, міська рада пропонує безкоштовні консультації з організаційних і фінансових питань та навіть щодо налагодження контактів і виходу на закордонні ринки.

Влада також гарантує місцевим товаровиробникам безкоштовну участь у міських ярмарках, частково фінансує участь у закордонних профільних заходах. У Львові щорічно проводять виставку-ярмарок місцевих товаровиробників. Усі витрати бере на себе місто: від промоції до оренди приміщення на час проведення.

І не лише це: також допомагають із кредитами. Прийняли ухвалу щодо відшкодування підприємцям міста частини відсотків за кредит. Цей механізм повинен допомогти погасити відсотки за кредити, взяті на розвиток та модернізацію підприємства.

А ось так Львів звітує щодо виконання програми протягом першого півріччя 2019 року. Щодо аналогічних звітів Полтави, то начальник директора Управління соціального розвитку сказав, що їх нині немає.

Програма «Посилення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу» має два джерела фінансування:

  • кошти проєкту ПРОМІС — 1 млн 600 тис. грн;
  • міський бюджет — 2 млн 230 тис. грн. 

Тож тепер, якщо проєкт рішення ухвалять, місто платитиме найбільше. Сподіваємося, жителям Полтави відзвітують щодо результатів, а у місті дійсно сформується сприятливий бізнес-клімат.

Опублікована: 14 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація