Наталії Саєнко обирають запобіжний захід (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Автор: Аліса Куценко, 6 березня, 15:35

Фото: Наталії Саєнко обирають запобіжний захід


У середу, 6 березня, в Октябрському районному суді Полтави триває засідання щодо зміни або продовження дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту Наталії Саєнко.

Слухання справи мало розпочатися о 14-й годині, проте затрималися майже на півтори години – до 15.14. До суду підозрювана приїхала разом із двома адвокатами – Богданом Глядиком і Олегом Губою. 

Наталії Саєнко обирають запобіжний захід

Головує слідча суддя Марина Материнко.

Суддя Марина Материнко

У залі засідань також присутні активісти «Національного корпусу», слідчий Юрій Титаренко та прокурор Валентин Болгар.

Наталії Саєнко обирають запобіжний захід

UPD 15:55

Прокурор Валентин Болгар підтримує клопотання слідчого і просить продовжити цілодобовий домашній арешт на 60 діб.

Зліва - слідчий Юрій Тетеренко, біля нього - прокурор Валентин Болгар

 UPD 16:02

Адвокат Наталії Саєнко наполягає не продовжувати цілодобовий арешт, оскільки підозрювана не ховається від слідства і сумнівно виконувала обов’язки, які поклав на неї суддя.

Адвокат Богдан Глядик

Також адвокат Богдан Глядик додав, що не бачить ризику впливу Саєнко на свідків:

«На сьогодні майже усі слідчі дії проведенні. Практично всі експертизи призначені. Про який вплив на свідків може йти мова? Говорити, що Саєнко може вплинути на свідків – безпідставне припущення».

Він додав, що не розуміє, чому арешт повинен бути саме на 60 діб. Адвокат говорить, що слідчий не аргументує свою позицію. 

Аргументи адвоката наступні: Наталя Саєнко не має наміру переховуватися від слідства, оскільки у неї на утримані неповнолітній син, у Полтаві проживають батьки, а також міцні соціальні зв'язки.

Наталія Саєнко

Богдан Глядик не проти домашнього арешту з 23:00 до 6:00, але в цілому виступає проти будь-якого запобіжного заходу.

UPD 16:21

Адвокат родини Левченків Дмитро Семеха запитав у судді Мартиненко, які саме документи адвокати обвинуваченої передали їй під час засідання. Але суддя неодноразово проігнорувала прохання Семехи оприлюднити ці документи:

«Підозрювана раніше чотири чи п’ять разів притягалася до адміністративної відповідальності. Останній раз – за 2 чи 3 дні до ДТП із Артемом Левченком. Були систематичні порушення, які не потягли за собою належні покарання».

Він додав, що підтримує позицію прокурора і слідчого щодо 60 діб цілодобового арешту.

Адвокат Дмитро Семеха

UPD 16:33

Суддя видалилася до нарадчої кімнати.

UPD 18:10

Суддя ухвалила рішення: клопотання слідчого задовольнити частково. Наталії Саєнко подовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб (до 9 травня) з 22.00 вечора по 6.00 ранку.

Крім цього, підозрювана повинна утримуватися від спілкування зі свідками та не залишати межі Полтавської області.

Марина Материнко також зазначила, що сторони можуть оскаржити рішення протягом п’яти днів.

 

Додамо, наразі судом накладено арешт на нерухоме майно підозрюваної в Полтаві та Полтавському районі, яке станом на 5 лютого 2019 року їй належало. Наталія Саєнко намагалася оскаржити дану ухвалу, проте Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу. Зауважимо, родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). Підозрювана зараз перебуває під цілодобовим домашнім арештом строком на 60 діб до 9 березня включно. 

Також 25 лютого родина Левченків подала скаргу на бездіяльність слідчого у справі.

Нагадаємо,  поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz, за кермом якого була Наталія Саєнко, збив Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Зауважимо, під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.

 Кореспондент Віталій Крицький

Опублікована: 6 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація