Ілюстративне фото

Новий закон про приватизацію дозволяє проходити процедуру у спрощеному варіанті завдяки перенесенню аукціонів в онлайн-формат та збереження майнових ліцензій для нових власників.

29 вересня у Фонді держмайна в Полтавській та Сумській областях розповіли про закон про спрощену процедуру приватизації державного майна. 

Спікеркою заходу виступила начальниця відділення Ірина Смірнова.

Метою приватизації зараз є підтримка українських виробництв та їх перезапуск в більш безпечних регіонах, яким є і Полтава. Підтримка підприємців та активізація інвестицій створять додаткові робочі місця для тих, хто втратив роботу під час воєнних дій. Приватизація дозволить наповнити державний бюджет новими коштами в умовах воєнного стану.

З жовтня цього року на Полтавщині оголошуватимуться аукціони з приватизації майна, котрі відбуватимуться вже зі спрощеннями, передбаченими у новому законі.

Завдяки Закону приватизація відбуватиметься за спрощеним сценарієм:

  • мінімізується бюрократія – весь процес від відкриття аукціону до підписання договору з підприємцем не займатиме понад 2 місяці;
  • оплата за актив відбуватиметься до укладання договору. Це, за словами спікерки, пришвидшить надходження грошей у бюджет країни та стане гарантією якнайшвидшого передання майна у приватну власність;
  • приватизації підлягають майнові комплекси, які обтяжені арештами на майно. Оскільки права кредиторів зберігаються, вони зможуть повернути свої кошти. Новий власник же зобов'язаний сплатити борги, аби зняти обтяження з підприємства.

Всі дозволи та ліцензії для нових власників єдиних майнових комплексів зберігаються. Раніше їх необхідно було переоформлювати, тому процеси приватизації могли затягуватися до 6 місяців. Нані ж вся процедура, як було зазначено раніше, скоротилася втричі.

Для спрощення процедури нові аукціони публікуватимуться онлайн на сайті Фонду держмайна та Prozorro.Продажі, де проходять онлайн-аукціони. У віртуальних кімнатах на вебсторінках зазначена вся інформація про стан певного об'єкта (така як фінансова звітність, технічна документація тощо). З'явилася також можливість підписання протоколу про результати аукціону в електронному вигляді. Проте за бажанням нового власника це можна зробити й в паперовому варіанті. 

Ірина Смірнова попереджає, що зі набрання чинності закону про приватизацію вдвічі зросли гарантійні внески для учасників аукціону, аби зменшити ризики їх зриву недобросовісними учасниками.

Тепер зірвати аукціон коштуватиме у два рази дорожче.

У законі наявні деякі особливості, котрі діють на час воєнного стану. Так приватизації не підлягають об'єкти в зоні бойових дій та наближених до них територій (Полтава такою територією не вважається, тому все майно буде виставлено на аукціони).

Також для спрощення підписання договору та якнайшвидшого поновлення роботи підприємства скасовується необхідність тривалої інвентаризації, екологічного аудиту тощо.

Для приватизації необхідно зайти на сайт Фонду держмайна та ознайомитися зі списком об'єктів на приватизацію. Після інвестор має перейти на сайт Prozorro. Продажі, зареєструватися на одному з майданчиків та подати заявку на участь в аукціоні (після оформлення необхідних документів та сплати внеску відповідно). 

У разі перемоги на аукціоні наступним кроком буде проходження кваліфікації аукціону та підписання протоколу. Після кінцевого укладання договору про купівлю майна ви станете власником обраного об'єкта.

Покрокова інструкція виглядає так: перехід на сайт Фонду – «Мала приватизація» – «Окреме майно» – «Обирання регіону» – «Вибір об'єкта» – «Слідкувати».

Інвестиційне меню по Полтавській області (до нього входять Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський райони) на 2022 рік має такий вигляд:

Loading...