Нові швидкі для Полтавщини: через скаргу київського блогера відкрили кримінальне провадження

Автор: Анастасия Мацько, 21 травня, 17:33

Фото: Карети швидкої зберігали на стадіоні «Ворскла»


Владислав Сидоренко – київський ексжурналіст, блогер та помічник на громадських засадах нардепа від «Слуги народу» Максима Бужанського – 19 травня звернувся до поліціянтів із заявою про те, що на закупівлі карет швидкої допомоги для Полтавщини було привласнено кошти.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем. Мова йде про карети швидкої допомоги, що їх Полтавщина отримала як учасниця пілотного проєкту розвитку системи екстреної меддопомоги. Проте використовували лише частину з них, 49 автомобілів зберігали на стадіоні «Ворскла» та автобазі обласного департаменту ПОДА. Адже, за словами очільника області Олега Синєгубова, чекали, щоб за них розрахувався Світовий банк. А також оформлювали документи та реєстрували авто.

У четвер, 21 травня, представники влади та медики перевірили, чи в авто є все необхідне обладнання. Уже 22 травня їх мають передати медикам області, сказав очільник області Олег Синєгубов.

ЗМІСТу заявник Владислав Сидоренко так пояснив, чому вважає, що кошти було привласнено:

«Ці автівки було закуплено з порушеннями, частина була завезена з порушенням термінів. Тендер був сфальсифікований. Синєгубов особисто знав, що відбувається з цими автомобілями, Лисаком та обласним Департаментом охорони здоров’я. Я особисто приходив у приймальню і намагався донести цю інформацію. Це було дуже давно, коли він лише прийшов на посаду. З того часу не відбулося абсолютно нічого».

Сидоренко сказав, що має докази. Але які саме – не сказав, адже це може зашкодити слідству.

Олег Синєгубов на звинувачення відповів так:

«Цей контракт було укладено ще влітку 2019 року, коли мене ще призначено навіть не було. Моє завдання – прослідкувати, щоб умови цього контракту були виконані. Крім того, це – кошти держави, Кабінету Міністрів, Світового банку».

Отже, станом на 20 травня, маємо відкрите кримінальне провадження. Зауважимо, це не означає, що дійсно було скоєно злочин. Правоохоронці зобов’язані реагувати на кожне звернення. Нині триває розслідування, що й допоможе встановити, чи був злочин та хто до нього причетний.

Опублікована: 21 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація