Новий адмінтерустрій України: на Полтавщині можуть створити 5 об’єднаних районів

Автор: Вікторія Баберя, 10 серпня, 15:45

Фото: На днях пропозиції від Полтавщини щодо адміністративно-територіального устрою направили до Мінрегіону (Джерело – i.ytimg.com)


Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, в інтерв’ю ІА «Укрінформ» заявив, що назріла необхідність прийняти закон про засади адміністративно-територіального устрою, який сформує вже базовий рівень – громади і середній (субрегіональний) рівень – райони.

Не 465 маленьких районів, як зараз, які вже передали свої повноваження на об’єднані громади і не знають, чим займатися. А повинно бути 100 великих районів з населенням не менше ніж 150 тисяч людей.

На днях пропозиції від Полтавщини щодо адміністративно-територіального устрою, сформовані відповідно до пропозицій та за результатами робочих нарад, направили до Мінрегіону.

Відповідно до них поділ області передбачає 5 об’єднаних районів:

  • Полтавський;
  • Кременчуцький;
  • Миргородський;
  • Лубенський;
  • Пирятинський.

Окремо було відзначено позицію деяких районів (Хорольський, Карлівський, Глобинський), які, враховуючи власний рівень самодостатності, розвитку та позицію мешканців, взагалі не готові до приєднання до когось у будь-якій конфігурації, про це повідомляє прес-служба ПОДА.

Також облдержадміністрація підготувала Мінрегіонбуду обґрунтовані пропозиції щодо поділу на користь громад та районів Полтавщини.

«Ми пропонуємо зменшити кількість адміністративного персоналу з тим, щоб частину повноважень позабирали об’єднані громади, які вже мають і свої виконкоми, і свій адміністративний персонал. І таким чином підвищити в рази якість менеджменту, мотивуючи збільшенням зарплати. Але хотілося б, аби це були не райдержадміністрації, а префектури, які мають наглядові та контрольні функції і не мають доступу до грошей», – пояснив Геннадій Зубко.

Урядовець наголосив, що важливо також передати розпорядження земельними ресурсами на місцевий рівень для того, щоб у держави забрати нарешті корупційний геокадастр, який, з одного боку, контролює землю, з іншого боку – роздає землю. Передаючи повноваження на місцевий рівень, контроль залишиться за державою.

Опублікована: 10 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація