Обласна комісія не підтримала звернення про надання дозволу «Укргазвидобування» на проведення робіт на Полтавщині

Автор: Валерія Бабич, 14 лютого, 17:18

Фото: Комісія облради не підтримала звернення про надання дозволу «Укргазвидобування» на проведення робіт


14-го лютого на засіданні постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу одним із проблемних питань стало надання дозволу на видобування природного газу, нафти та супутніх корисних копалин на території Гадяцького району Полтавської області. Після довгого обговорення члени комісії вирішили не підтримувати таку пропозицію.

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу розглянули питання, що стосуються використання надр на території Полтавської області. Одним із найсуперечливіших стало питання надання публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» дозволу на видобування природного газу, нафти та супровідних корисних копалин Тимофіївського родовища на території Гадяцького району Полтавської області.

Як повідомляє депутат Полтавської облради Ігор Горжій, «Полтавагазвидобування» з таким запитом до облради звертається вже втретє. Попередні два рази товариство отримало відмову через проблеми утилізації відходів виробництва, постійне руйнування доріг та скарги від жителів тих районів, у яких проводиться видобування. На сьогодні ці питання також залишаються не вирішеними.

Директор газопромислового управління «Полтавагазовидобування» ПАТ «Укргазовидобування» Олександр Кобеза запевняє, що наразі є необхідність розширення меж території раніше наданої ділянки. Якщо такий дозвіл буде надано, то газопромисловому комплексу вдасться видобувати 16 млрд 152 млн куб. метрів газу та 172 тис. тон нафти. Також це дозволить збільшити кількість робочих місць на території Гадяцького району та розмір надходжень до обласного бюджету. За словами Олександра Кобези, ця сума може дорівнювати 32 млн грн. Інформацію щодо впливу видобування на екологічний стан території директор замовчує.

Окрім того, транспорт газопромислового управління «Полтавагазвидобування» їздить 12-ти районами Полтавської області, що призводить до руйнування автошляхів. Раніше представники управління обіцяли надати фінансову допомогу на ремонт доріг у вигляді 30 відсотків від повної вартості ремонту. Проте жодних робіт ще не було виконано і найближчим часом не заплановано.

Голова територіальної громади села Сенча Лохвицького району Валентина Мурашко доповіла про ситуацію, яка склалась на території села у зв’язку з видобувними роботами. Активна промислова розробка призвела до зниження рівня ґрунтових вод, внаслідок чого більше 3 тисяч мешканців села задихаються від постійного горіння торфу. До того ж «Полтавагазвидобування» інколи випалює нафтовий осад у відстійниках, що також впливає на екологію. Негативну динаміку має і стан здоров’я жителів. За останні роки посилилось зростання онкологічної захворюваності. Зокрема, із двадцяти шести осіб, що нещодавно пройшли обстеження у лікаря онколога, у трьох виявили онкологію. Така сама ситуація загрожує і жителям Гадяцького району, якщо комісія погодить звернення газопромислового управління, наголосила голова Сенчанської ОТГ.

Тож Валентина Мурашко передала звернення до облради з вимогою повного дослідження екологічного стану Лохвицького району і села Сенча зокрема.

Після годинної суперечки комісія таки не погодила звернення про надання дозволу на проведення газовидобувних робіт на території Гадяцького району.

Нагадаємо, що минулого року після відмови у наданні дозволу на проведення робіт «Нафтогаз України» оприлюднив заяву, у якій обласну раду звинувачено в зменшенні плану видобутку. На думку ж голови облради Олександра Біленького, дії товариства є показником абсолютної байдужості до екологічної та інфраструктурної ситуації в області і свідчать про наміри капіталізації родовищ. До того, «Укргазвидобування» пропонував за розширення родовищ сплатити 48 млн грн, у той час як влада області вважає справедливою компенсацію в розмірі 120 млн грн.

До того ж, з 1 січня 2018 року в дію вступає закон 3038, згідно з яким організації повинні сплачувати 5% понад державну ренту до обласного бюджету.

Також зазначимо, що за два роки спецдозвіл від облради на розробку надр отримала одна організація – ТОВ «Аркона Газ-енергія». 

Опублікована: 14 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація