photo_2022-08-09_12-16-11

У сквері Михайла Гаврилка у Рунівщині з’явиться пам’ятний знак повстанському отаману.

Остаточний варіант знаку обрали жителі Новоселівської громади. Про це повідомили 6 серпня.

За остаточний варіант проголосували 49% опитаних у громаді. Окрім цього, команда скульпторів та архітекторів внесла побажання громадськості.

5 вересня відзначатимуть 140 років від дня народження хорунжого Армії УНР, начальника штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанського отаман, який народився на козацькому хуторі поблизу Рунівщини. Пам'ятний знак на честь Гаврилка в Рунівщині є, але потребує оновлення, як і увесь простір скверу. Відновлення простору розпочали у травні цьогоріч.

Життя Михайла Гаврилка схоже на авантюрний роман. Він мріяв про незалежність України, свого часу навчаюсь у Парижі на скульптора, не залишився у Європі, а повернувся відстоювати суверенність країни.

Паралельно з творчою діяльністю воював та вів підпільну діяльність, кілька разів заарештований, побував в кількох таборах де продовжував вести просвітницьку та агітаційну діяльність серед полонених. Як загинув Михайло Гаврилко достеменно не відомо. За однією з версій був заарештований чекістами восени 1920 року, як керівник антибільшовистського повстання та був спалений живцем у топці потяга.

Loading...