EG9nBa2OLN8IHqMw

Поки в справі вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка розбираються в правомірності обвинувального акту, обвинувачений Олександр Мельник подав позов до суду проти Полтавської облради та першого заступника її голови, Євгена Холода. Причина – звернення обласної ради до Вищої ради суддів та виступ депутата на сесії, у якому він ніби зачепив гідність підозрюваного. […]

Поки в справі вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка розбираються в правомірності обвинувального акту, обвинувачений Олександр Мельник подав позов до суду проти Полтавської облради та першого заступника її голови, Євгена Холода. Причина – звернення обласної ради до Вищої ради суддів та виступ депутата на сесії, у якому він ніби зачепив гідність підозрюваного. Серед позовних вимог – відшкодування моральних збитків двома мільйонами гривень: по одному від депутата (за виступ 14 липня 2017 року) та від ради загалом (за ухвалення рішення всім корпусом).

Олександр Мельник просить суд визнати незаконність дій, які полягають в порушенні основоположних і конституційних прав людини. Мова йде про виступ Євгена Холода перед радою з приводу резонансної справи та ухвалення радою рішення «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Вищої ради правосуддя щодо звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвінової О.В.». Причина такої вимоги – рішення судді про зміну запобіжного заходу на домашній арешт. До слова, це звернення ВРП повернула раді 28 серпня та лишила без розгляду, через те що в документі не зазначене повне ім’я судді та відсутні фактичні дані про порушення.

Виступ Євгена Холода та ухвалення рішення радою із трансляції «Лтави»:

Відтак, позивач вимагає:

  • визнати інформацію, озвучену Євгеном Холодом на засіданні 14 липня, недостовірною, такою що порушує честь, а також презумпцію невинуватості;
  • визнати дії депутата незаконними через оприлюднення імені Олександра Мельника на сесії та в рішенні;
  • визнати незаконним і скасувати рішення ради як таке, що суперечить актам цивільного законодавства і порушує його цивільні права;
  • відкликати та видалити документ із інтернет-сторінки ради;
  • припинити втручання ради в процес розгляду справи вбивства мера та судді, не здійснювати тиск;
  • стягнути по мільйону гривень за компенсацію моральної шкоди з Євгена Холода та Полтавської обласної ради.

Олександр Мельник (Джерело - kg.ua)

Згідно з реєстром судових рішень, у першій інстанції позов відхилили. Суддя Крюківського райсуду Андрій Степура у своїй ухвалі зазначив, що права позивача з приводу спору щодо виконання суб’єктом владних повноважень захисту в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного, тому й відмовив у розгляді. Однак позивач скористався правом на оскарження: апеляційний суд Полтавської області вирішив повернути справу до першої інстанції. Тепер Крюківський райсуд вирішуватиме, чи відкривати провадження, однак надати аналогічну відмову позивачеві не має права.

Відповідач Євген Холод на жодне з двох засідань апеляції не з’явився, тому колегія суддів (Олена Чумак, Тамара Кривчун, Юрій Дряниця) розглядала позов без його участі (представник позивача адвокат Руслан Лазоренко не заперечував). Перший заступник голови облради прокоментував журналістам ЗМІСТу сам позов і свій виступ, який став його причиною:

«З приводу виступу – звісно, я від своїх слів не відмовляюся. Я думаю, що в Мельника достатньо грошей, щоб фінансувати такі позови – це все, що я про нього думаю. Взагалі там не бачу предмету розгляду. Що можна розглядати? Те, що я висловив свою думку? Ну так у кожного є своя думка – у журналіста, у громадянина. Це ж не забороняє висловлювати свою позицію, чи не так?».

Як повідомив захисник Руслан Лазоренко, один позов щодо захисту честі, гідності, презумпції невинуватості Олександр Мельник цього року вже виграв у другій інстанції: у замітці прес-служби Кобеляцького райсуду речення: «Біля будівлі суду відбувся мітинг небайдужих громадян <…> , зацікавлених у справедливому суді над вбивцями». У першій інстанції Новосанжарський райсуд позивачеві відмовив, бо вважав, що поняття вбивці не застосовано конкретно до позивача. Колегія ж апеляційного суду (майже в тому ж складі, що й зараз: Петро Абрамов, Олена Чумак, Юрій Дряниця) зазначила, що це поняття стосувалося саме обвинувачених, із огляду на обставини. Тому прес-служба суду мала визнати інформацію недостовірною, а замітку прибрати з веб-порталу. 

Нагадаємо, резонансну справу вбивства мера Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка розглядають у судах з 2015-го року. У цьому процесі Євген Холод – свідок обвинувачення; а Олександр Мельник – один із чотирьох обвинувачених, які перебувають під вартою: 26 жовтня, під час судового засідання з приводу повернення обвинувального акту прокурору, запобіжний захід продовжено.

Loading...