CdYXrhevj6fIq64w

Керівник виборчого штабу Руслана Кошулинського у Полтавській області, голова Полтавської обласної організації ВО «Свобода», екс-нардеп Валерій Черняков розповів, що його команда планує робити для перемоги кандидата від націоналістичних сил на президентських виборах.

У вівторок, 22 січня, на з’їзді Всеукраїнського об’єднання «Свобода» українські націоналісти висунули єдиним кандидатом у президенти колишнього віце-спікера Верховної Ради Руслана Кошулинського.

На з'їзді лідер «Свободи» Олег Тягнибок повідомив, що кандидата Кошулинського підтримали такі націоналістичні партії, як «Правий сектор», «Організація українських націоналістів (ОУН)», «Конгрес українських націоналістів», організація «С14» та лідер руху «Дія», народний депутат Дмитро Ярош, повідомляло BBC News Україна.

Досі про підтримку Кошулинського не заявила політпартія «Національний корпус» та її лідер, позафракційний нардеп Андрій Білецький. Незважаючи на спільну ідеологію та «Національний маніфест», який представники всіх правих об’єднань підписали півтора роки тому, націоналісти наразі фактично не мають єдиного кандидата.

За різними соціологічними дослідженнями Руслана Кошулинського підтримують від 0,2 до 3% виборців. На старті виборчої кампанії колишній віце-спікер ВР може розраховувати на голоси націоналістів, праворадикалів та шукачів нових облич. У «свободівця» досить вузьке коло виборців, проте його прихильники з часом майже не змінюють своїх поглядів і з року в рік підтримують націоналістичного кандидата.

Тому ЗМІСТ вирішив дізнатися, хто представлятиме Руслана Кошулинського на виборах, та на кого, можливо, він покладатиметься в полтавському регіоні у разі перемоги.

Керівник облштабу кандидата Кошулинського Валерій Черняков розповів, що його заступниками є партійці, які працюватимуть на виборчих округах, а саме:

  • 144 округ – депутат Полтавської міськради, голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук;
  • 145 округ – екс-заступник голови Київської райради у Полтаві Владислав Контарчук;
  • 146 округ – екс-голова Шевченківської райради у Полтаві Роман Чабановський;
  • 147 округ – заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко;
  • 148 округ – заступник голови Полтавської обласної організації ВО «Свобода» Олег Головченко;
  • 149 округ – заступник начальника управління майном облради Валерій Толкачов;
  • 150 округ – депутат Полтавської міськради Сергій Литвиненко;
  • 151 округ – депутат Полтавської облради, голова фракції «Свобода» Віктор Щуров.

Валерій Черняков повідомив, що представники націоналістичних сил, які підтримали кандидата Кошулинського, працюватимуть разом зі «свободівцями» в обласному виборчому штабі. Так Черняков зазначив, що безпосередньо у Полтаві працюватиме «Конгрес українських націоналістів», який представляє Віталій Сороковий, а «Правий сектор» зосередиться більшою мірою на Кременчуці. Із представниками «С14» Черняков ще не знайомий і тільки планує виходити з ними на контакт.

Валерій Черняков (Джерело - fb-сторінка Валерія Чернякова)

За словами «свободівця», наразі в їхньому облштабі працює до 6 осіб, які займаються покриттям дільниць, агітацією, поширенням друкованих матеріалів тощо. Екс-нардеп підкреслив, що всі його заступники несуть відповідальність за ті округи, на які їх призначили. Черняков запевнив, що його команда намагатиметься покрити всі ДВК і ОВК області.

Націоналісти агітуватимуть за прикладом Степана Бандери, тобто «дійти до кожного українця», повідомив очільник штабу. «Ходити від хати до хати», простіше пояснив Черняков.

Фінансування виборчої кампанії відбуватиметься згідно з Законом – із виборчого фонду кандидата, запевнив «свободівець».

Також він підкреслив, що всі партійці, волонтери, прихильники й активісти під час виборчої кампанії працюватимуть виключно на волонтерських засадах, оскільки, на його переконання, «Свобода» не має олігархів, які б фінансували організаційний процес. Державні кошти отримають винятково працівники дільничних комісій, додав Черняков.

На виборах представники кандидата Кошулинського очікують отримати від Полтавщини 3-3,5% підтримки, зазначив екс-нардеп. На його думку, найбільше Кошулинського підтримають у містах, обласних і районних центрах: себто там, де, на переконання Чернякова, неможливо скупити голоси виборців:

«Підприємці й бізнесмени не підуть за 500 гривень продавати свій голос, а обиратимуть “за совістю”. На селі буде важче воювати з “грошовими мішками”, але там нас також підтримують».

Про об’єднання з «Нацкорпусом» можна буде говорити коли закінчиться процес висування кандидатів, вважає голова облштабу. Він же наголосив, що не проти співпраці, проте навряд чи кандидат Кошулинський зніме свою кандидатуру:

«Кошулинського підтримали всі націоналістичні організації України. Якщо він зніме свою кандидатуру, як вони на це відреагують? Тим паче, що Білецький (лідер Нацкорпусу– прим. автора) ще не висунув свою кандидатуру. “Нацкорпус” ще думає, час покаже. У нас із ними нормальні робочі відносини, ми не сваримося, працюємо паралельно. Зрозумійте, те що “на верхах” – то одне, а “знизу” – все інакше…Якщо команда Білецького долучиться до нас, ми будемо тільки за».

Окрім того Валерій Черняков наголосив, що підтримує рішення висунути кандидатом саме Руслана Кошулинського, а не Олега Тягнибока. На думку екс-нардепа, Кошулинський доволі відома кандидатура, яка гарно себе зарекомендувала, але не надто популярна в сільській місцевості. Черняков вважає, що Кошулинський – своєрідний компроміс, оскільки команда Білецького свого часу «наїжджала» на кандидатуру Тягнибока.

Наостанок керівник облштабу запевнив, що його команда поки не відчуває тиск адміністративної вертикалі Президента, тому що, на думку Чернякова, Петро Порошенко ще офіційно не зареєстрований кандидатом. Проте екс-нардеп не виключає, що під кінець лютого можуть бути «проблеми», але це не точно.

Раніше ЗМІСТ розповідав про керівників полтавських обласних виборчих штабів кандидатів Анатолія ГриценкаЮрія Бойка, Андрія Садового та Володимира Зеленського.

Loading...