ОДА НАБУ. Що не так з офіційною відповіддю обласних посадовців на звинувачення в корупції

Автор: Максим Самойдюк, 28 лютого, 09:35

Фото: ОДА НАБУ. Що не так з офіційною відповіддю обласних посадовців на звинувачення в корупції (Джерело - i1.poltava.to)


Ми розібрали детально прес-реліз, який вчора надіслала усім ЗМІ прес-служба полтавської ОДА, та вирішили поділитися з вами думками редакції з цього приводу.

Минулої п’ятниці, 22 лютого, в Полтавській ОДА співробітники національного антикорупційного бюро провели обшуки в кабінетах керівництва області. Вже у вівторок, 26 лютого, стає відомо – правоохоронці підозрюють обласне керівництво у систематичному отриманні хабарів з представника підрядника «Алві Род», що утримував дороги області.

У справі фігурують:

Валерій Головко – голова ОДА;

Андрій Пісоцький – перший заступник;

Олександр Літвінов – радник Андрія Пісоцького;

Тимофій Голбан – начальник департаменту будівництва Полтавської ОДА.

До моменту появи ухвали в медіапросторі посадовці, крім загальних фраз про свою непричетність, не коментували обшуки. І от у середу, 27 лютого, на адресу ЗМІ прийшов прес-реліз від прес-служби ПОДА.

Увага в релізі присвячена не тому, в чому обвинувачують посадовців, а в тому, що «Алві Род» – це шахраї, а ОДА фактично стала жертвою їх злодіянь. Головний месседж тексту: заява підрядника до правоохоронців – це помста за те, що керівництво ОДА розірвало з ним співпрацю.

Текст від ПОДА викликає більше питань, ніж відповідей, тому ми вирішили розібрати кожну тезу окремо.

Отже.

 

Дія перша, де головний герой розповідає, що у нього не було вибору

Теза: з 2018 року дороги місцевого значення перейшли на баланс ОДА, а це означає, область повинна була їх прибирати. ПОДА двічі оголошувала тендер, але обидва рази не змогла його провести, тому що на тендер заходив один учасник – «Алві Род». Проте тут як в коханні: аби тендер відбувся, має бути мінімум два учасники.

Закон дозволяє, що у разі двох провалених тендерів замовник може укласти договір напряму. Враховуючи настирність «Алві Род», саме воно й отримало підряд. Більше ніхто не хотів. Договір уклали 5 лютого (згідно з порталом ProZorro – 16 лютого).

Проте ця теза суперечить подальшому тексту, адже виявилось що «Алві Род» винаймала cубпідрядників на зимове прибирання снігу, і не одного. З ними вона не розраховувалася, й це дуже погано. Проте ця компанія знайшла бажаючих прибирати сніг, а в ОДА – ні. 

Цікаво й те, що у довідці про заборгованість «Алві Род» перед ПП «ДРБУ»,  яку надає прес-служба, чітко видно, що остання почала прибирати сніг на дорогах області ще у січні 2018 року.

Довідка про заборгованість станом на 25 лютого 2019р.

Тобто, поки ОДА шукала підрядника на прибирання снігу, хтось його вже прибирав, а потім виставив рахунок «Алві Род».

 

Дія друга, де головний герой звинувачує «Алві Род» у відсутності власної техніки

Теза: «Фотографії з інших сайтів та відсутність власної техніки – все, що треба знати про «Алві Род» - ось так називається один з підрозділів надісланого до ЗМІ прес-релізу. У цьому розділі говориться про те, що на якість роботи компанії постійно жалілися. Тому, коли компанія встигла освоїти 13 млн грн бюджетних коштів, ОДА вирішила її перевірити.

Виявилось, що у компанії немає техніки, вона не перемагала на інших тендерах в Україні, та головне - усі фотографії на сайті «Алві Род» взяті з чужих ресурсів.

Тобто з’явилися сумніви, що компанія виконувала ті роботи, якими хизувалася. 

Цікавим є те, що в ОДА перевірили підрядника лише після перерахування останньому 13 млн бюджетних гривень.

Згідно з даними пошуково-аналітичної системи 007, яка відслідковує грошові перекази бюджетних установ,  то 13 млн грн на рахунки «Алві Род» департамент будівництва перерахував у травні. Чи якісно прибирали травневий сніг, ми не знаємо, але зауважимо, що гроші на рахунки «Алві Род» перераховувались по червень.

Тепер до родзинок:

У червні 2018 року департамент будівництва знаходить нове підприємство по утриманню доріг області – ТОВ «БК «Старт-інвест». Воно перемагає на тендері у ТОВ «ДРСУ Полтава». 

У січні 2019 року воно знову перемагає на тендері щодо утримання доріг області на поточний рік. Все, що треба знати про «БК «Старт-інвест»:

  • у них немає власної техніки;
  • підприємство не перемагало на інших тендерах в Україні;
  • зареєстровано воно лише у лютому 2018 року.

І головний факт, що може свідчити, на думку прес-служби ОДА, про шахрайські схеми – у них взагалі немає власного сайту.

Витяг з офіційного прес-релізу ОДА

 

Дія третя, або Що в імені моєму?

Теза: в ОДА з’ясували, що фінансовий директор «Алві Род» Альберт Уваров – насправді не Альберт Уваров. Він азербайджанський поет (жах) Гюльага Танха (Умбаров).  А ще він професійний шахрай, адже фігурує в азербайджанському скандалі з забудовниками. Його шахрайство полягає у тому, що він заявив про надання коштів Ільхаму Гасимову (ми не знаємо, хто це). Про це все можна дізнатися з азербайджанських ЗМІ.

Ми не знаємо, яке відношення мають моральні якості Уварова до справи. Також ми не знаємо, чим зобов’язаний невідомий Ільхам Гасимов нашому краю, коли наша прес-служба стала на його бік у кримінальному провадженні, відкритому в Азербайджані. Хоча, згідно з даними азербайджанських ЗМІ, Уваров фігурує там більше як свідок.

 

Дія четверта, де головний герой розкриває злочинця?

Теза: в останньому абзаці прес-служба ПОДА дає висновок, що ситуація з «Алві Род» – це афера. Мовляв, заради платників податків ми розірвали з ними договір та вберегли кошти платників податків.  А Уваров помстився та надав неправдиві свідчення, які лягли в основу політичних провокацій проти керівництва області.

Якщо уважно придивитися на ухвалу слідчого судді, яка опублікована на «Українській правді», то  можна побачити, що справу щодо систематичних вимагання хабарів завели 25 травня 2018 року. Понад мільйон гривень департамент будівництво перерахує на рахунки «Алві Род» вже після того, як їхній директор напише заяву до НАБУ.

По друге, виникає питання – в чому полягає афера? У тому, що в них немає техніки? Так у нинішнього підрядника її також немає. Історія про фальшивий сайт? У нинішнього взагалі немає сайту. Та головне – чому про аферу стає відомо лише після обшуків?

 

Післямова

Ми розуміємо, що «Алві Род» може бути типовою фірмою-прокладкою. Ми припускаємо, що НАБУ згадало про заяву Уварова напередодні виборів не просто так (хоча знаємо, що ухвали по цій справі є в реєстрі судових рішень й у грудні 2018 року). Ми готові погодитися, що Альберт Уваров не свята людина, а рима його біла немов молоко.

Але все це не пояснення того, що фігурує в ухвалі НАБУ. Погані люди також іноді праві, а те що «Алві Род» компанія-прокладка (так що там у «БК «Старт-інвест» з його технікою?). Так, це все не стосується звинувачення в хабарництві. Хороші люди не дають хабарі.

Більше того, після цього релізу взагалі виникає питання щодо компетентності керівництва області, якщо вони перерахували азербайджанському поету 13 млн грн, і лише потім стали його перевіряти.

Прес-служба анонсувала прес-конференцію, проте не повідомила точної дати її проведення. Причиною тому, схоже, є те, що Валерій Головко потрапив до лікарні. Бажаємо швидкого одужання та відповідей.

Повна версія тексту прес-релізу тут.

Опублікована: 28 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація