Одночасно з виборами Президента на Полтавщині пройдуть 5 місцевих виборів

Автор: Анна Аксюк, 20 лютого, 09:53

Фото: Одночасно з виборами Президента на Полтавщині пройдуть 5 місцевих виборів (Джерело - nbuviap.gov.ua)


У період виборів Президента України на території області пройдуть 5 місцевих виборів, на яких оберуть депутатів 4 сільських та 1 селищної ради. Голосування повинно відбутися саме 31 березня 2019 року.

Про це повідомиляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОДА.

На території Полтавської області буде утворено 8 окружних виборчих комісій та працюватиме 1 тис. 260 виборчих дільниць.

Уже з  24 березня окружні виборчі комісії (ОВК) області почнуть отримувати виборчі бюлетені, а 28-29 березня виборчі бюлетені будуть передані дільничним виборчим комісіям (ДВК). З цього моменту приміщення відповідних виборчих комісій та виборча документація буде знаходитися під постійною охороною.

Станом на 15 лютого 2019 року на території області налічується 1 млн 147 тис. 259 виборців, які зможуть проголосувати як за своєю виборчою адресою, так і тимчасово змінивши місце для голосування.

Всі виборці можуть перевірити  інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців, звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборця». Змінити місце голосування можна, якщо виборець:

  • проживає в Україні, але перебуватиме в день виборів за її межами;
  • буде у службовому відрядженні;
  • фактично проживає не за зареєстрованим місцем проживання;
  • працює або вчиться у відповідному населеному пункті або державі;
  • перебуватиме у санаторії;
  • інші поважні причини.

Для цього необхідно звернутися у відділ Державного реєстру виборців. У Полтавській області вони знаходяться в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді та усіх районах області. Перед візитом обов’язково потрібно взяти паспорт та документ, що підтверджує місце перебування (крім вимушених переселенців). Звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців можна лише особисто до 25 березня. Станом на 18 лютого такою можливістю в Полтавській області скористалися 1тисяча 29 осіб.

Проголосувати за місцем свого перебування виборець може і без тимчасової зміни місця голосування, якщо він має постійну чи тимчасову нездатність пересуватися самостійно. Наразі постійних таких виборців в області – 22 тисячі 533 виборці (2%).

Опублікована: 20 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація