Охорона приміщення Полтавської міськради у 2020 році обійдеться бюджету в 1,2 млн грн

Автор: Максим Самойдюк, 16 грудня, 17:24

Фото: Міськрада планує замовити охорону приміщення за 1,2 млн грн


Відбулися торги на право охороняти приміщення Полтавської міської ради (та виконкому) – в боротьбі традиційно зійшлися «Антарес-2000» та «Явір-2000».

Кожного року Полтавський міськвиконком проводить тендер щодо визначення підрядника, який буде охороняти приміщення на Соборності, 36 (міськрада). Кожного року там майже одні й ті самі учасники. Зокрема, з часів існування системи ProZorro, торги проходили наступним чином:

Рік

Учасники (пропозиція млн грн)

Укладено договір з:

2016

  • ТОВ «Антарес-2000» (0,55)
  • ПП «Явір-2000» (0,78)
  • ТОВ «Венбест» (0,8)

ПП «Явір-2000»

 

2017

  • ПП «Явір-2000» (0,98)
  • ТОВ «Венбест» (1)

ПП «Явір-2000»

 

2018

  • ПП «Явір-2000» (1,18)
  • ТОВ «Антарес-2000» (1,23)
  • ФОП Сергій Холодов (1,27)

ТОВ «Антарес-2000»

2019

  • ТОВ «Антарес-2000» (1,22)
  • ПП «Явір-2000» (1,25)

?

Тобто, фактично роками конкурують два підприємства (ТОВ «Венбест» заходив двічі на торги, але пропозицію не змінював; ФОП Сергій Холодов також великої конкуренції на минулих торгах не склав).

У часи Олександра Мамая перемагало ПП «Явір-2000»: у 2016 році дешевшу пропозицію ТОВ «Антарес-2000» відхилили. Причина: дозвіл на функціонування кімнати для зберігання зброї виданий не на чинного директора, а також підприємство має модельний статут (загальноприйнятий статут, а не індивідуальний).

Наступного року «Антарес-2000» не зайшов на торги взагалі, а ПП «Явір-2000» в номінальній конкуренції переміг у ТОВ «Венбест». Проте далі влада змінилася й в 2018-му вже дешевшу пропозицію ПП «Явір-2000» відхиляє тендерний комітет. Причина в неналежному оформленні документації (навіть в погано відсканованому документі).

Цьогоріч дешевшу пропозицію зробило ТОВ «Антарес-2000», і що цікаво – підприємство запропонувало охороняти приміщення на 12 тис. грн дешевше, ніж в минулому році.

Із цікавого, ще на етапі подання документів, до замовника (себто міськвиконкому) надійшла вимога від неназваного ймовірного учасника, що тендерні умови дискримінаційні. Так, згідно з ними, в охоронного підприємства має бути офіс у Полтаві, що фактично відсіяло інші охоронні компанії з конкурсу.

Текст вимоги:

«Доводимо до Вашого відома, що ліцензія на надання охоронних послуг діє на всій території України та не має обмежень ні по території, ні по терміну дії, ні по об’єктах надання охорони. Логічно, що матбазу/офіс у Полтаві на етапі подачі пропозиції зможе надати лише суб'єкт, який зареєстрований у Полтавській області. Таким чином, прописавши дану вимогу, Ви автоматично відсіяли учасників з усіх інших регіонів України, а отже, дискримінували їх (привіт, принцип недискримінації учасників, який зазначений в Законі України "Про публічні закупівлі"!). Це велике "по-перше". Велике "по-друге" полягає в тому, що Ви ж розумієте, у разі перемоги учаснику немає проблем орендувати офіс у Полтаві та передислокувати свої групи для того, щоб повно і якісно надавати Вам послуги. Таким чином, Ви можете зобов'язати учасників надати гарантійний лист про те, що вони орендують офіс саме у Полтаві. Підсумуємо вищевикладене, ми, звичайно, розуміємо, що Ви хочете бачити переможця із Полтави, але ж Ви проводите відкриту та прозору процедуру, тому грайте по її правилам та вимогам закону! Отже, вимагаємо виключити вимогу про надання документів на матбазу, офіс у Полтаві».

Проте міськвиконком відхилив цю вимогу, адже гарантійний лист не має юридичної сили. Що ж, тепер в тендерного комітету є час до Нового року, аби обрати переможця з поміж двох традиційних підрядників.

Нагадаємо, раніше ЗМІСТ детально розписав перебіг торгів щодо придбання новорічних кондитерських наборів для школярів міста.

Опублікована: 16 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація