Олександр Шамота просить парламент відкласти розгляд ініційованих президентом змін до Конституції

Автор: Максим Самойдюк, 19 грудня, 15:50

Фото: Міські голови рзних міст стурбовані законопроектом від Президента (фото Богдана Проскурова)


Очільники великих міст країни, серед яких і представник Полтави, звернулися до нардепів, аби ті не поспішали розглядати завершення реформи децентралізації. Принаймні, в запропонованому варіанті від президента України.

Відповідне звернення опубліковане на сайті пресцентру Ukraine crisis center. В ньому міські голови 29 міст (включаючи обласні центри: Київ, Полтава, Львів, Херсон, Дніпро, Черкаси, Луцьк, Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород та Житомир) висловили стурбованість щодо законопроєкту № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації)».

Цей законопроєкт внесений на розгляд Верховної ради президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний. На думку підписантів він централізує владу й тому його необхідно доопрацювати аби привести до відповідності

Одним із спірних питань цього законопроєкту є повноваження так званих «перфектів», які назначаються президентом Україні (з подання Кабміну) і фактично «дивляться» за областю. За їх поданням президент може тимчасово відсторонити з посади голову ОТГ чи міста, якщо місцевий чиновник ухвалить рішення, що на думку перфекта є неконституційним.

Серед міських голів, що висловили занепокоєння цим проєктом, є два представники Полтавщини, а саме міський голова Кременчука Віталій Малецький та виконуючий обов’язки міського голови Полтава Олександр Шамота. Зауважимо, що в оприлюдненому міським головою Дніпра Борисом Філатовим варіанті звернення, зазначений і міський голова Миргорода Сергій Соломаха.

Також, Олександр Шамота на власній сторінці у Facebook записав відеозвернення, де заявив:

«Цей законопроєкт – це не децентралізація. Це – централізація! Централізація влади в руках Кабміну, президента та перфекта. На жаль, такі зміни до Конституції є неприйнятними і вони абсолютно перекреслять усі напрацювання децентралізації, яка була останні 4 роки».

Секретар міськради звернувся до нардепів-«мажоритарників» від Полтави (Андрій Боблях та Дмитро Нальотов), аби вони посприяли відкладенню розгляду цього законопроєкту.

Опублікована: 19 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація