79092896_2623809021019441_127717870523121664_n

Інтерактивну дошку на Алеї пам’яті воїнів АТО розбили у 2019 році. Відтоді правоохоронці шукають вандалів (поки це безуспішно), а жителі Полтави просять відновити меморіальний елемент.

Цю проблему обговорювали під час депутатської комісії 25 січня у Полтавській міській раді.

Нині дошка знаходиться на балансі у комунального підприємства «Декоративні культури». За словами його керівника Сергія Сілаєва, вони не мають спеціалістів, які можуть відремонтувати дошку, а знайти фахівців, щоб зробити це, також не вдалося.

Через це інтерактивну дошку хотіли передати на баланс «Міськсвітла», але безуспішно – комунальники виявили порушення техніки безпеки і відмовилися її приймати. Нині є пропозиція звернутися у Вінницю, щоб дізнатися у колег де можна відремонтувати дошку, бо вони мають схожу, але для цього потрібно знайти кошти у бюджеті.

Дошка до акту вандалізму у 2019 році

Депутати вирішили вдруге надіслати звернення голові Полтавської громади Олександру Мамаю про те, шо на дошку потрібно передбачити кошти з бюджету, бо вона перебуває в аварійному стані. У грудні 2022 року йому надіслали перше звернення, але на ситуацію це не вплинуло.

Востаннє перед повномасштабною війною це питання піднімали у січні 2022 року. Тоді вирішили, що на місці розбитої дошки планують встановити нову, але після капітального ремонту парку імені Котляревського за кредитні гроші. Після повномасштабного вторгнення цей проєкт відійшов на другий план і нині невідомо коли до нього зможуть повернутися. Зважаючи на події в країні й важливість вшановування героїв, які полягли за Україну, необхідність повернення дошки до Алеї є критичною.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року невідомі розбили інтерактивну дошку на Алеї пам’яті воїнів АТО. З того часу триває досудове розслідування та шукають людей, які можуть бути причетними до злочину.

Loading...