Олександра Мамая внесли до Реєстру чорні реєстратори

Автор: Віталій Крицький, 6 грудня, 15:22

Фото: Олександра Мамая внесли до Реєстру чорні реєстратори (Обкладинка Юлії Деркач)


Учора, 5 грудня, стало відомо, що невідомий держреєстратор із міста Ірпінь Київської області вніс Олександра Мамая до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Екс-міський голова знову отримав право підпису й став фактично мером, проте з обмеженнями.

Ми вирішили дізнатися, хто цей «невідомий реєстратор», і до чого тут так звані «чорні реєстратори».

 

Виконком Ірпінської міськради

У першу чергу ми зателефонували до відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міськради, де нам повідомили, що вони до перереєстрації не причетні, проте згодилися допомогти встановити за номером ЄДРПОУ Полтавської міської ради особу, яка внесла зміни до Реєстру:

«Кашніков Руслан Єдуардович. Це – акредитований суб’єкт, працює у державному підприємстві. Воно знаходиться на території міста Ірпінь – Київоблреклама. Це не наш реєстратор. Я не можу вам сказати більше про цю особу або про це підприємство. Я Кашнікова знаю поскільки–постільки: мені відомо, що така людина є, і все».

Згідно з електронною декларацією за 2017 рік, Руслан Кашніков працював начальником відділу державної реєстрації виконкому Ірпінської міської ради. 28 лютого 2018 року Кашніков подає декларацію перед звільненням із органів міськвлади. За тиждень до цього, 21 лютого, в місті Ірпінь реєструють нове державне підприємство «Київоблреклама»

 

«Київоблреклама» – що це?

У жовтні цього року Руслан Кашніков подає нову щорічну декларацію, але тепер вже в ролі заступника генерального директора державного підприємства «Київоблреклама».

Згідно з відкритою базою даних YouControl, основний вид діяльності цього підприємства – «посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації».  До засновників (учасників) фірми входить Київська обласна державна адміністрація. Зареєстровано ДП «Київоблреклама» в Ірпені, на вулиці Шевченка, будинок 2-А. Адреса реєстрації цього підприємства збігається з розташуванням Ірпінської міської ради.

Київоблреклама. Адреса. (Джерело - opendatabot.ua)

 

Ірпінська міська рада. Адреса. (Джерело - imr.gov.ua)

Керівником «Київоблреклами» з 21.02.2018 (тобто, з моменту створення) значиться Жилюк Денис Вікторович.

13 лютого 2018 року. Денис Жилюк подає декларацію про звільнення з посади начальника відділу забезпечення діяльності виконкому Ірпінської міськради. І через 8 днів Жилюк стає гендиректором новоствореного підприємства «Київоблреклама».

Тобто, у цій організації на керівних посадах працюють два вихідця з виконавчого комітету Ірпінської міськради. До того, Руслан Кашніков (той, хто вніс вчора до Реєстру Олександра Мамая) у минулому працював саме у відділі державної реєстрації виконкому Ірпеня.

Зателефонувати до «Київоблреклами» немає можливості, оскільки контактний телефон цієї організації відсутній у вільному доступі. У відділі держреєстрації виконкому Ірпінської міськради на прохання надати телефонні контакти підприємства (або когось із його керівників) цього разу нам відмовили:

«Ні, я більше не буду розмовляти з цього приводу. Це не наш реєстратор, до побачення».

 

Війна київських реєстраторів і фіктивне підприємство

Шукаючи інформацію про «Київоблрекламу» ми натрапили на розслідування «Телеканалу 24», про так званих «чорних реєстраторів». У статті мова йде про Олену Скоріну – державного реєстратора підприємства «Київоблреклама». Скоріна також, як і Кашніков і Жилюк, свого часу працювала в Ірпінському виконкомі.

У 2018 році набув розголосу скандальний випадок, коли Скоріна перереєструвала київську квартиру нардепа Юрія Дерев’янка без його відома.

«Вкрали дуже простим чином, дали реєстратору документи, що начебто я ще у 1999 році на якійсь київській біржі продав цю квартиру новому власнику. Це державний реєстратор – Скоріна Олена Миколаївна, державне підприємство "Київоблреклама"», – розповідав нардеп Дерев'янко.

Проте це не єдиний випадок, у якому фігурувала Олена Скоріна.

У квітні 2016 року в селищі Коцюбинське, що на межі Києва, багато років тривала боротьба. У розпал цієї «війни» голову Коцюбинського вмить змістили з посади, і вибори тут ні до чого: держреєстратор просто замінив прізвище сільського голови в реєстрі юридичних осіб. Тим реєстратором знову була Олена Скоріна, йдеться в розслідування «24 каналу».

Олена Скоріна (Джерело - 24tv.ua)

Пізніше Скоріну позбавили доступу до реєстрів за витівки з сільським головою Коцюбинського. 30 березня 2018 року посадовиця подала декларацію перед звільненням з посади держреєстратора виконкому Ірпінської міськради. І вже цього року Скоріна знову отримала акредитацію, як державний реєстратор нового держпідприємства – «Київоблреклами».

У розслідувані «24 каналу» заявляють, що «Київоблреклама» – фіктивне підприємство, його фізично не існує. Саму пані Скоріну, не на камеру, держслужбовці радять шукати в організації «Адвокат» – прямо навпроти міськради.

Згідно з базою даних Opendatabot, державне підприємство «Київоблреклама» фігурує в кримінальній справі №752/23090/18 за статтею 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). До того, у справі йдеться про незаконне заволодіння квартирою вартістю 400 000 доларів США. Ймовірно, мається на увазі житло нардепа Дерев’янко.

 

Підсумуємо: 5 грудня в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб зміну на користь Мамая здійснив Руслан Кашніков – заступник генерального директора державного підприємства «Київоблреклама», у минулому – начальник відділу державної реєстрації виконкому Ірпінської міської ради.

Гендиректор «Київоблреклами» – Денис Жилюк, який також працював на керівній посаді у виконкомі Ірпінської міськради.

До того, на підприємстві працює Олена Скоріна, яка, за інформацією ЗМІ, була задіяна в сумнівній перереєстрації квартири нардепа Юрія Дерев’янко й голови селища Коцюбинське. Скоріна також займала посаду держреєстратора у виконкомі Ірпіня.

«Київоблреклама» не має ні власної адреси, ні контактних номерів телефону. До того, підприємство фігурує у судовій справі про шахрайство у великих розмірах.

 

До чого тут Олександр Мамай?

Це повинні встановити правоохоронні органи. Поки передчасно говорити, що екс-міський голова безпосередньо причетний до зміни свого прізвища в Реєстрі. Проте вищезгадані виконавці викликають ще більше запитань, аніж відповідей.

На відміну від попередньої перереєстрації, коли зміни внесла держреєстраторка Красноградської РДА Харківської області Наталія Батиченко, у вчорашньому випадку причетні не просто поодинокі держслужбовці, а ціле неформальне угрупування, яке може маніпулювати Реєстром. І до відповідальності ніхто досі не притягнений.

Зв’язатися з Олександром Мамаєм, щоб він прокоментував відому нам інформацію, не вдалося. Екс-мер на телефоні дзвінки не відповідає.

Секретар міськради Олександр Шамота у телефонній розмові ЗМІСТу повідомив, що екс-міський голова намагається дестабілізувати ситуацію в місті:

«Усе це справа рук Олександра Мамая. Це частина загального ланцюга проблем, які створюються штучно: підприємці, МАФи, перевезення, громадські активісти”. Ми вже звернулися до правоохоронних органів, щоб вони почали розслідувати вчорашній інцидент. Правоохоронці повинні дати правову оцінку людям, які намагаються дестабілізувати ситуацію в місті. Мамай розуміє, що влада “тікає” з рук».

Продовжуємо слідкувати за перебігом подій. Також чекаємо відповідну оцінку цієї ситуації правоохоронними органами. І чи справді Олександр Мамай повернеться в крісло мера до Нового року, чи можливо це будуть інші державні установи, – покаже час.

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 6 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація