Ілюстративне фото

Наразі бюджетні установи мають підготувати документи, щоб підписати договір з «Нафтогазом».

Про це 13 жовтня під час брифінгу щодо опалення бюджетних закладів та комунальних установ сказав начальник управління житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської облдержадміністрації Едуард Рева.

Рева говорить, що деякі компанії розірвали договори, які були укладені ще з початку року через неможливість постачання газу по діючим цінам. Через розірвання договорів наразі необхідно провести 2 тендери і лише після цього можна звернутися до «Нафтогазу». 

Для цього запропонували один із механізмів – це на регіональному рівні провести засідання ТЕБ і НС і визначити надзвичайну ситуацію. Потім експертна комісія з визначення рівня класів надзвичайних ситуацій має надати висновок і присвоїти класифікатор надзвичайної ситуації. На підставі цього всі бюджетні установи мають право укласти договір з  «Нафтогазом». Станом на сьогодні усі бюджетні установи можуть підготувати документи, щоб підписати договір.

Згідно з договором, 1 тис. м³ газу без ПДВ коштуватиме 13 тис. 658 грн 42 коп. Ціна з ПДВ і транспортуванням  1 тис. м³ газу – 16 тис. 554 грн.

543 заклади освіти, 87 закладів соціальної сфери і 54 заклади охорони здоров’я мають укласти такі договори.

Нагадаємо, з 1 жовтня припинили газопостачання бюджетним закладам та комунальним установам. Це порушило нормальні умови життєдіяльності для майже 70 тисяч жителів Полтавщини. 

Через це бюджетні заклади отримали можливість укласти договори з газопостачальником за скороченою процедурою, що триватиме кілька днів. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов каже, що це рішення дає змогу врегулювати ціну на газ.

Loading...