«Пакунок малюка» відмінили – батькам новонароджених виплачуватимуть грошову компенсацію

Автор: Анна Аксюк, 30 липня, 08:31

Фото: Батькам новонароджених виплачуватимуть грошову компенсацію. Фото Huggies. ua


Відтепер замість «пакунка малюка» породіллям будуть видавати соціальну банківську картку, на якій буде 5 тис. грн на відповідні товари.

Як повідомляють у Мінсоцполітики, відповідне рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2021 роках прийнято урядом учора, 29 липня.

Зазначений проєкт передбачає:

  • запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тис. грн;
  • забезпечити із залученням АТ Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;
  • встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;
  • залучити до реалізації пілотного проєкту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальною карткою.

Документ презентувала міністр соціальної політики Марина Лазебна, яка зазначила, що 5 тис. грн – це монетизація за пакунок малюка.

Також, вона розповіла, що на це у державі є 1,2 млрд гривень. Витрачати ці кошти можна буде лише у тих магазинах і виробниках, з якими співпрацюватимуть. Крім того на картці нібито стоятиме обмеження на покупку алкоголю і тютюну. Товари для породіль, які будуть продаватися за спецкарткою, відстежуватимуть через заклади, які будуть брати участь у програмі.

Міністерка  повідомила, що 5 тисяч гривень – це більше, ніж коштував пакунок малюка. Його вартість була близько 4 тисяч гривень.

Довідка

Фактично «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

  1. Батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку.
  2. Надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту.

Опублікована: 30 липня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація