Перебої з подачею води в Полтаві спричинила відсутність обладнання з Росії – «Полтававодоканал»

Автор: Анна Аксюк, 11 жовтня, 13:08

Фото: Перебої з подачею води в Полтаві спричинила відсутність обладнання з Росії – «Полтававодоканал»


Останні масові відключення води у Полтаві пов’язані з несправністю насосу, запчастини до якого надсилали із заводу в Російській Федерації.

За словами, головного інженера «Полтававодоканалу» Євгена Забишного, провід, яким здійснюють перемотку двигунів до насосів випускався лише цим заводом. Він єдиний виготовляє подібний на пострадянському просторі:

«Залишків цього дроту немає ніде в Україні. Його постачання було зупинене російською стороною при ввезенні фірмами посередниками, тому що цей провід мідний і його можливо використати у військових цілях».

Дроти, через які сталася аварія

Наразі, ведеться пошук альтернатив. Є можливість завести такий дріт через територію Молдови, де він ще є в наявності на складах. Найближчі тижні надійде перша партія.

Виявилося, що цей провід не надходив на підприємство майже рік. Раніше на складах було до десятка резервних подібних двигунів для насосів.

На «Полтававодоканалі» самостійно навчилися робити планові ремонти насосних агрегатів, і перемотку аварійних двигунів до них. Однак пояснили, що були вимушені відключити подачу води без попередження, тому що з ладу вийшло декілька агрегатів одночасно. Їх підняття, ремонт і запуск потребував багато часу.

Через поломку рівень води, який надходив від свердловин у резервуари, був критичним. Тобто, менше пожежно-необхідного, достатнього для набору пожежними машинами.

Також, інженер повідомив, що полтавське підприємство єдине в Україні використовує подібні насосні агрегати. Вони раніше застосовувалися на Донбасі для відкачування води з шахт.

Цікаво, що у Полтаві загалом досить застаріла трубопровідна система, є навіть колектори, які залишилися ще з 1900 року.

Нагадаємо, що найближчі два тижні є вірогідність не тривалих перебоїв водопостачання у зв’язку з ремонтами і підготовкою до зими.

Опублікована: 11 жовтня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація