Перевізники вимагають 8 грн – або завтра не виїдуть на маршрути

Автор: Віталій Крицький, 3 грудня, 09:22

Фото: Перевізники вимагають 8 грн – або завтра не виїдуть на маршрути


Сьогодні на апаратній нараді виступили кілька водіїв міського приватного автотранспорту. Головна вимога протестувальників – негайне підвищення вартості проїзду до 8 грн, оскільки зросла вартість пального. Якщо цього не станеться – завтра на маршрути не виїде 20% транспорту.

За словами водіїв, переважна більшість їхніх колег виїхали на заробітки до Польщі, і тому підвищення тарифу до 8 грн – це, на думку протестувальників, економічно обґрунтований компроміс, щоб водії залишалися працювати в Полтаві.

Протестувальники

Проте в. о. міського голови відповів, що тариф 4 грн – це законне рішення суду, а розроблення нового тарифу займе не менше 2 місяців.

Окрім цього Олександр Шамота підкреслив, що вимога водіїв щодо 8 гривень – неприйнятна:

«Тариф 4 гривні буде діяти до тих пір, поки не буде нового рішення про підвищення. Вартість у 8 грн – це ваші мрії. Я переконуюсь у правильності рішень щодо демонополізації даного сектору економіки. Ми взагалі задумуємося про те, щоб придбати декілька десятків автобусів у комунальну власність».

Апаратна нарада

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко запропонував водіям делегувати декілька представників, з якими можна обговорити питання вартості проїзду і знайти шляхи примирення в цьому питанні:

«Підвищення проїзду – це регуляторний акт, який не розробляється  швидко. Питання 8 гривень сьогоднішній день – це нереальна історія. Але ми готові сісти за стіл переговорів і подивитися на ваші розрахунки. Щодо пільговиків: я неодноразово пропонував депутатам, щоб залишити пільгове перевезення тільки в комунальному транспорті. Наразі компенсація пільг запланована тільки до січня 2019 року, а чи будуть виплати далі – це вирішать депутати».

Проте водії емоційно покинули приміщення, наголосивши, що відзавтра транспорт у місті зупиниться.

Нагадаємо, ЗМІСТ раніше продемонстрував, що собівартість проїзду в маршрутці відповідно до аналізу витрат, які несе підприємець, прирівнюється тарифу в 6 грн, а вартість проїзду у великому автобусі – значно вища.

Зазначимо також, що наразі проїзд у Полтаві в маршрутках та тролейбусах – поки що один з найдешевших в Україні.

Опублікована: 3 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація