4rY0q6yWaPgsC8Qu

На час досудового розслідування голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко, якого правоохоронці затримали 31 січня під час передачі хабара керівнику обласної патрульної поліції, два місяці перебуватиме під вартою або ж вийде під заставу – вирішив суд.  Телефон Лупаєнка та 100 купюр по 200 гривень, через які перевізник опинився на лаві підозрюваних, визнали речовими доказами і […]

На час досудового розслідування голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко, якого правоохоронці затримали 31 січня під час передачі хабара керівнику обласної патрульної поліції, два місяці перебуватиме під вартою або ж вийде під заставу – вирішив суд. 

Телефон Лупаєнка та 100 купюр по 200 гривень, через які перевізник опинився на лаві підозрюваних, визнали речовими доказами і наклали на них арешт. 

Головуюча у справі – суддя Ірина Блажко (Октябрський районний суд Полтави). Засідання тривало близько п’яти годин.

Прокурор Олександр Савченко просив суд помістити підозрюваного на два місяці під варту або ж відпустити під заставу у 568 прожиткових мінімумів (х1700 = 965 тис. грн). 

Захисники Юрія Лупаєнка – Григорій Фелоненко та Олександр Харченко – переконували суд повністю відмовити в задоволенні клопотання у зв’язку з необґрунтованістю підозри та відсутністю ризиків.

Юрій Лупаєнко

Адвокати апелювали до невиправдання ризиків, озвучених обвинувачем, і до моральних якостей підозрюваного. Також зазначили, що варто врахувати сімейний стан підзахисного (утримує малолітніх), а також стан його здоров’я, який потребує «оперативного лікування». Сказане підкріплюють консультативним медичним висновком. Сума застави, на думку адвокатів, завищена. 

Позитивну характеристику підозрюваному надав екс-кандидат у мери Полтави Андрій Баранов і представники батальйону «Айдар».

Суддя, зваживши аргументи сторін, обрала для Юрія Лупаєнка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави у 80 прожиткових мінімумів. Це майже 141 тис. грн. Оскаржити ухвалу судді можна впродовж 5 днів.

Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що спільними зусиллями СБУ, НП, УЗЕ та Прокуратури затримано одного з перевізників Полтави, який пропонував 20 тис. грн керівнику Патрульної поліції Полтавщини Віталію Мельничуку за «закриття очей» на порушення його водіїв на дорозі впродовж двох місяців.

За словами адвокатів Юрія Лупаєнка, підозру їх підзахисному вручили вчора, 1 лютого. 

Судове засідання

У ході судового засідання з’ясувалося, що провадження відкрито ще 6 грудня 2017 року. Відтоді Юрій Лупаєнко під час зустрічей із Мельничуком не раз пропонував хабар головному копові області. До затримання 31 січня 2018 року, за словами слідчої, підсудний ще передав начальнику Патрульної поліції 10 тис. грн: саме стільки перевізник ніби пропонував за місяць «лояльності» патрульних поліцейських. 

Суддя Ірина Блажко

Також слідча Тетяна Кравченко оголосила клопотання про визнання грошей, наданих очільнику патрульних,  речовим доказом і накладання арешту на них. Прокурор клопотання слідчої підтримав.

Захисники Юрія Лупаєнка зазначають, що підозра слідчої не обґрунтована, необхідний протокол огляду коштів не здійснено. Тому адвокати заперечують клопотання щодо накладення арешту на грошові кошти, вилучені в Мельничука. 

Суддя згадане клопотання ухвалила, як і прохання про направлення телефону підозрюваного на експертизу. За словами сторони обвинувачення, він може містити переписку Лупаєнка та Мельничука. 

Юрій Лупаєнко – голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини», а також прямо та опосередковано був пов’язаний із кількова підприємствами, що перевозять полтавців міськими маршрутами. Це ПП «ЛЮГ», ТОВ «Полтава Люкс 2009», ТОВ «Делко компані». Нагадаємо, вчора поліція вилучила підробні шляхові листи (довідки) у водія автобуса Рута, який належить ПП «ЛЮГ».

Довідка

Згідно з ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України, надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинене за попередньою змовою групою осіб, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

 

Кореспондентка Ольга Браславець

Обкладинка Анни Ляшенко

Loading...