Перша десятка. Найпопулярніші статті на ЗМІСТі за 2019 рік

Автор: Аліса Куценко, 28 грудня, 14:10

Усі підбивають підсумки за рік, що минає, і команда ЗМІСТу – не виняток. Хоча 2018 був багатий на політичні події, ви надавали перевагу статтям не тільки про вибори чи переможців, а й на інші теми – медицину, історію, архітектуру.

Пропонуємо разом переглянути статті, які ви вподобали найбільше. Нижче – найкращі лонгріди від авторів/ок Максима Самойдюка, Віталія Крицького,  Ігоря Давиденка, Ксенії Малік.

 

  1. «За минулий рік з України виїхали 17 тисяч медсестер». Григорій Оксак про медреформу та здобутки обласної лікарні (частина 2)

Якщо чесно, ми самі не очікували, що друга частина великого інтерв’ю з керівником обласної лікарні Полтавської обласної лікарні імені Миколи Скліфосовського буде настільки популярною. Григорій Оксак доступно розповів про реформу вторинної та третинної ланки (на практиці вони вже частково діють в лікарні), як заробляє заклад, чому вже не рахують ліжко-дні, а найголовніше – чого нам, полтавцям, чекати далі.

Довгі вихідні ідеальні для читання довгих текстів. Тому якщо це інтерв’ю пройшло повз вас – ось він, знак.

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. Зруйновані маєтки: спадщина, яку ми втрачаємо

Стаття-біль, присвячена забутим і занедбаним пам’яткам архітектури. Це Івоченська садиба, яку місцеві називають «прачкою», садиба Муравйових-Апостолів (Хомутець), маєток полковника Павла Герцика (Крутий Беріг), садиба Закревських (Березова Рудка), родовий маєток інженера корабельного майстерства Родіона Пламенця (Вишняки) і звичайно, будинок Бахмутського. Усі вони прекрасні та зруйновані – щось більше, щось менше.

Влада говорить, що їх треба рятувати, і головне – що докладе зусиль до цього. А поки що можемо лише ще раз переглянути ці величні та осиротілі маєтки.

Садиба Муравйових-Апостолів

 

  1. Таємниця Перещепинського скарбу, найбагатшої знахідки у Східній Європі

…1912 року 12-річний Федір Деркач, гуляючи піщаним пагорбом, побачив невелике провалля. Спочатку засунув туди палицю, і почувши металевий стук, почав розгрібати пісок руками. Перші знахідки – позолочена амфора й кілька золотих чаш – пізніше дістали назву Перещепинського скарбу.

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. Джохар Дудаєв. Полтавський період життя першого президента Чеченської Республіки Ічкерія

Перший президент Республіки Ічкерія прожив у Полтаві всього два роки – з 1985 по 1987. Його товариші по службі згадували, що він завжди з теплотою говорив про наше місто. Хтось запам’ятав його як справжнього офіцера та висококласного льотчика, а хтось – як спокійного та виваженого сім’янина. Інколи люди навіть не вірять, що його не стало…

4

 

  1. 10 правил для велосипедистів, що написані кров’ю

Смерть 15-річного Артема Левченка була шокуючою та раптовою, а суд над підозрюваною Наталією Саєнко проходить вкрай емоційно. Ми переконані: до правил дорожнього руху мають ставитися відповідально всі учасники, а якщо у вас або вашої дитини є велосипед, то й поготів.

Разом із досвідченими велосипедистами ми сформулювали десять правил, за кожним з яких стоїть чиєсь життя. Радимо освіжити їх в пам’яті перед тим, як сідати на ровер.

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. Полтавські підземелля: хто побудував та що з ними зараз

Овіяні чутками та легендами, катакомби під Полтавою малодосліджені й досі. Точно відомо, що під час революції та хаосу 1917–1922 років там переховувалися безхатченки та бідняки. Так, у «траншеї», що веде від вулиці Пилипа Орлика до Петровського парку, ховалися мало не цілими сім’ями. На жаль, ці ходи завалили, але деякі ще можна дослідити.

 Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. «Вони хочуть мене фізично нейтралізувати». Селищний голова Опішні Микола Різник про затримання, команду Зеленського і Олега Кулініча

Очільника однієї з найуспішніших ОТГ Полтавщини затримали на спробі дати хабаря наприкінці липня. Він від початку заперечував свою провину і заявляв, що це була спланована акція головного політичного опонента. У великому інтерв’ю Микола Різник сказав, кого підозрює у спробі посадити його за ґрати, розповів про формування громади та пропозиції від політичних партій.

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. Мандрівник, телеведучий, ексрегіонал, автодорожник: кого Полтавщина обрала народними депутатами

Детально розповіли про всіх вісьмох новообраних нардепів, яких полтавці обрали до Верховної Ради на цьогорічних парламентських виборах. Шестеро з них потрапили у велику політику вперше, двоє – досвідчені політичні вовки.

Детальніше про вашого народного депутата – за посиланням.

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. Who is Mr.Синєгубов? Що відомо про потенційно нового очільника Полтавської області

Кого тільки не «сватали» на посаду Валерія Головка, а дісталася вона юристу з Харкова, декану Харківської академії внутрішніх справ Олегу Синєгубову. Після погодження його кандидатури Кабміном ми проаналізували, чим займається найімовірніший на той момент очільник Полтавської ОДА, яким майном володіє та чи пов’язаний зі «Слугою народу».

Обкладинка Юлії Деркач

 

  1. «Мені цікава посада мера Полтави» – голова облради про своє звільнення, парламентські вибори та запрошення до команди Зеленського

Багатомісячне протистояння Олександра Біленького та Ірини Степаненко досягло свого максимуму наприкінці травня. Усі підраховували голоси перед черговою сесією – вистачить чи не вистачить для звільнення голови облради? В інтерв’ю Біленький розповідає не тільки про амбіції та розпорядок сил в облраді. Наприклад, там є Почекун. І плани. Але це вже зовсім інша історія.

Обкладинка Юлії Деркач

***

Дякуємо за ваш вибір! До зустрічі в новому році!

 Графіка Марини Вісич, Юлії Деркач

Обкладинка Марини Вісич

Опублікована: 28 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація