13.03.2023 6

Понад 4 місяці тому на вокзалі «Полтава-Київська» відкрили нову кав’ярню з сучасним дизайном і базовим меню. ЗМІСТ побував у закладі та показує у чому його «фішка».

Сьогодні колишню будівлю «Укрпошти» не впізнати. Зараз тут заклад у скандинавському стилі: стриманий дизайн, суцільні диванчики та столики, картини і велика барна стійка. 

Власник кав’ярні «Білі вуса» Олесь Лучний розповідає, що ідея створити заклад виникла спонтанно, коли він побачив грантову програму від «Дія.Бізнес». Чоловік заповнив заявку, пройшов відбір та отримав гроші на втілення свого проєкту. Завчасно Олесь Лучний не знав, що відкриє кав’ярню саме на вокзалі:

«Спочатку планували створити кав‘ярню втричі менше, але коли ми приїхали на об‘єкт з командою дизайнерів і почали обговорювати, що тут можна створити, то вирішили себе не обмежувати. Одне з таких цікавих рішень – це велика барна стійка та достатня кількість простору».

Одне з основних завдань кав’ярні – бути доступною та комфортною для всіх. Насамперед простір облаштували так, аби мамам та людям з інвалідністю було зручно:

«Ми створили безперешкодний доступ до нашого закладу – встановили пандус. Також підготували санвузол, який за розмірами та характеристиками відповідає приміщенню, яке підходить для людей з інвалідністю. Також є окрема зона комфорту для мам з дітьми – пеленальний столик. Була проблема, коли приходиш на вокзал і швидко хочеться звідси піти, бо некомфортно, немає де зарядити гаджет і перепочити. Тому ми вирішили цю проблему».

Приміщення закладу доволі світле, великі вікна та розташування меблів візуально додають простору. За словами власника, інтер‘єр розробляли з командою дизайнерів і його досі допрацьовують та удосконалюють. На стінах – чорно-білі картини. Олесь Лучний говорить, що спочатку мали ідею додати до інтер’єру щось у полтавському чи українському стилі, але вирішили: важливо витримати грань між українським та шароварним:

«Ми вирішили трохи зробити паузу і повісили портрета Моргана Фрімена з акцентом на білі вуса. Надалі все ж плануємо інтегрувати сюди українське, зокрема, полтавське. Можливо, це будуть роботи полтавських художників, аби люди могли доторкнутися до прекрасного».

Щодо назви. Олесь Лучний пояснює, що хотів аби вона запам’ятовувалася, була українською мовою і викликала приємні емоції: 

«Перше, що спало на думку, –  випадки з дитинства, коли кожен з нас випивав молоко або какао і на губах залишалася молочна пінка. І ми подумали чому б не передати цю емоцію. Хай тут люди роблять свої білі вуса, фотографуються і отримують задоволення».

Щодо асортименту, Олесь Лучний, говорить, що завдання закладу – робити базове кавове меню добре. Окрім цього відвідувачі можуть придбати щось смачне собі в дорогу. Тут надають перевагу корисним злаковим батончикам також є фруктові пюре для дітей. Для любителів солодощів – трубочки, брауні, чізкейк, горішки тощо.

Окрім цього, є вітрини з листівками та сувенірами, аби кожен міг привезти щось з Полтавщини для своїх рідних та друзів. ривезти. В асортименті: свистунці, магніти, чаї, джеми, листівки, тощо. 

У будні сюди приходить в середньому 50 людей щодня, у вихідні – більше. Заклад готовий приймати не тільки, тих що поспішають на потяг, але й місцевих. Олесь Лучний говорить, що планує розширити меню та облаштувати літній майданчик, аби більше людей дізнавалися про «Білі вуса» та приходили сюди відпочити чи зустрітися з друзями. Також планує запустити флешмоб, аби відвідувачі приходили і фотографували тут свої білі вуса з пінки від кави чи какао.

Loading...